Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 03 Авг 2012, 9:32

А мен като ме обраха дознателката ме успокои с "г-не, и нашите домове ги обират, не е приятно, но такава ни е държавата..."

alx написа:а и застраховките не са някви особени цифри. ако си примерен водач гражданската е около $500/ година, но пък пълното каско е примерно $1500/година за много скъпа кола.

Отдавна се каня да питам как действа застрахователния пазар в щатите по отношение на каското (гражданската ясно - правиш нарушения, плащаш повече), но ето още едно перо, по което живота ни е в пъти по-скъп. Мила родино...

За колата, явно в България единственото, близко до спасение, е каско. Няма ламарина, която да си заслужава да не мога да спя, да я мисля и да не смея да я оставя за един час на улицата докато съм на кафе. Силовите застрахователи си създадоха сами бизнес-ниша и сега си берат плодовете на усилията. Друг е въпроса кой и защо им позволи...
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Borymeckata » 03 Авг 2012, 10:31

Leon написа: ... Няма ламарина, която да си заслужава да не мога да спя, да я мисля и да не смея да я оставя за един час на улицата докато съм на кафе...


По принцип е така - не си струва да се стресираш заради някаква вещ. Но представи си ситуация - отишъл си на "почивка" с семейството си на 400 - 500 километра от дома си, естествено - със семейния автомобил. Пркирал си го някъде и... как да не го мислиш? Нали ако го разбият, ако ти отмъкнат гумите или акумулатора - няма как да се прибереш? Не става въпрос за "ламарината", а за почивката на семейството ти, която сте чакали и планирали цяла година. Ако се наложи да тръгнеш по морги и сервизи, да търсиш хенга (автоматиците не се теглят), да правиш ремонти в непознат град на майната си - егати "почивката" ще бъде...

Искам да ви "успокоя" - вече се краде и гориво: http://btvnews.bg/kriminalno/banditi-iztochvat-gorivoto-ot-koli-dokato-sobstvenitsite-im-spyat.html . Ще станем като в "Лудият Макс"... За няколко литра ти пробиват резервоара, пък ти се оправяй после. Ако някой е лепил резервоар (пластмасов или метален) - знае колко усилия и време отиват. Хайде кажете как да се предпазиш от ТОВА - броня под резервоара? Добре звучи съвета на Колегата - да не се притесняваш. Стига да можеш да го постигнеш...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от mitaka7 » 03 Авг 2012, 10:39

Спасение няма, попадне ли човек на крадци. Единственото решение е каско. За пари се прави всичко в днешно време, така че няма какво толкова да го мислим.

На някои крадат емблемата, на други чистачките, на трети липа.... :mhihi: За жалост в Бг е така.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от alx » 03 Авг 2012, 19:43

Leon написа:А мен като ме обраха дознателката ме успокои с "г-не, и нашите домове ги обират, не е приятно, но такава ни е държавата..."

alx написа:а и застраховките не са някви особени цифри. ако си примерен водач гражданската е около $500/ година, но пък пълното каско е примерно $1500/година за много скъпа кола.

Отдавна се каня да питам как действа застрахователния пазар в щатите по отношение на каското (гражданската ясно - правиш нарушения, плащаш повече), но ето още едно перо, по което живота ни е в пъти по-скъп. Мила родино...


ако правиш нарушения скачат и гражданската (с малко) и каското (с много). примерно една глоба за превишена скорост от $150 я плащаш 3-4 пъти следващите 5 години. повечето застраховки са на точкова система която се подържа централно от съответния щат. примерно всички започват от 15 и за всяка година без глоби смъкват една точка и така до 9 (най-ниското). всяка глоба е 2 точки, всяка малка катастрофа по твоя вина (до $1000 вреда) е 3 точки, голяма (над $1000) е 5 точки. като ти станат точките 32 ти взимат книжката завинаги. като си направиш 7 точки в една година те спират за 2 месеца. и така.

ще ти дам скорошен конкретен пример - едно 2011 порше турбо кабрио ($154к) ако си на 9 точки е $1400 на година за пълно каско и гражданска. същата кола ако си на 15 точки е над $3000 на година. цената също зависи от това къде "спи" колата (в кой град- по-голям- по скъпо) и на колко години е най-младия водач на полицата.

при катастрофи има три изхода - "не по твоя вина", "без вина" и "твоя вина". застраховката скача само ако е "твоя вина".

това да те ударят на паркинг, да ти откраднат/ демонтират част или цялата кола - плащат общо взето до две седмици.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от mitaka7 » 09 Авг 2012, 10:42

Не само в Щатите, в много други бели държави има правила и хората ги спазват. А ако не ги спазват има солени глоби. В Бг също има закони, но проблема е, че не се спазват и всеки е над тях. Общо взето в Бг-то си е пълна анархия. :mhihi:

Истината е, че българин като излезе в чужбина играе по всички правила, защото знае, че прошка няма, но за жалост тук не е така. :banghead:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от zAcK » 10 Авг 2012, 9:12

mitaka7 написа:Истината е, че българин като излезе в чужбина играе по всички правила,
защото знае, че прошка няма, но за жалост тук не е така. :banghead:


Проблема тука е, че е пълно с кретени! От години се опитвам в София и не само да карам
без да превишавам ограниченията! Колко псувни и всякакви жестове съм отнесъл, само аз си знам :no:
Всеки бърза за някъде и е много нервен. Ама като трябва да работи, за никъде не бърза :banghead:
Да вдигнат още 10 пъти глобите и да сложат още 100000 камери :ok: :ok: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW_RIDER » 10 Авг 2012, 10:29

zAcK написа:
mitaka7 написа:Истината е, че българин като излезе в чужбина играе по всички правила,
защото знае, че прошка няма, но за жалост тук не е така. :banghead:



Да вдигнат още 10 пъти глобите и да сложат още 100000 камери :ok: :ok: :ok:


И пак нищо няма да стане.... Сега като казаха ,че ше правят минването на червено 100лв и 10 точки, бият пред мене панически спирачки и създават повече опасност отколкото ако минат на жълто.

По темата- купете си/наемете гаражи - мен досега нищо не са ми крали от колата.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от mitaka7 » 10 Авг 2012, 11:09

BMW_RIDER написа:
zAcK написа:
mitaka7 написа:Истината е, че българин като излезе в чужбина играе по всички правила,
защото знае, че прошка няма, но за жалост тук не е така. :banghead:



Да вдигнат още 10 пъти глобите и да сложат още 100000 камери :ok: :ok: :ok:


И пак нищо няма да стане.... Сега като казаха ,че ше правят минването на червено 100лв и 10 точки, бият пред мене панически спирачки и създават повече опасност отколкото ако минат на жълто.

По темата- купете си/наемете гаражи - мен досега нищо не са ми крали от колата.



И това не е решението. Нарочат ли ти колата ни гараж, ни друго...ще те спаси. Ама тук вече темата ще се отплесне, щото нещата са много по-надълбоко....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 330D, 2002
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от shao » 22 Авг 2012, 7:36

Колеги, вчера ми изплатиха 97% от застрахователната стойноста на автомобила. Точно 2 месеца след кражбата. Месец и половина чаках прокурорското постановление и 2 седмици чаках решението на застрахователя.
Бях застрахован в ЛевИнс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от cHaunepucTa » 22 Авг 2012, 9:04

shao написа:Колеги, вчера ми изплатиха 97% от застрахователната стойноста на автомобила. Точно 2 месеца след кражбата. Месец и половина чаках прокурорското постановление и 2 седмици чаках решението на застрахователя.
Бях застрахован в ЛевИнс.


Евала, че си си взел парите колега :yes:
Айде ще чакаме да се похвалиш със следващото бмв ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от гумата » 05 Сеп 2012, 20:27

Господа,
имам една добра и една лоша новина за вас! И само лоши за "контингента".
Помните ли 1998 година?
След това има фейслифт, а след него още една тройка или иначе казано мина време.
Излезе вече Голф 7, излиза БМВ 3 СЕРИЯ 2012 ГОДИНА Е ........
Е46 е в славното минало, което вече не се краде! Може да ти свият нещо, но никой вече не се интересува от този модел автомобил. Вече го има в моргите в приятни количества за фенове и на прилични цени.
Сори, но вече и най- големите извратеняци не искат да крадат БМВ Е 46. Тази тема не трябва да поражда страх.
Освен това, който се страхува от мечки, да не си купува БМВ, може да си купи Тойота, Пасатор или Октавия, но и те са обект на внимание, ако са на по- малко от 7 години.
Все едно да пишем за Фолксваген Джета, която има нов наследник, но изкара около 20 години по нашите пътища.
Стари сме и е време да поемем по по-нов път, за да изпитаме за пореден път удоволствието от шофирането. :bchug:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Сеп 2012, 20:54

Хм, по принцип има НЕЩО вярно в думите ти и това е, че Е46 остаряха и ги има доволно из моргите. Освен това обаче пишеш изключително несериозни неща. Ако искаше да кажеш, че Е46 вече не се краде от крадците на скъпи коли, бих ти приел поправката. Иначе обаче има достатъчно хюмнета, които дори за да изкарат 800-1000 лв. от някой скапаняк с морга, който разглобява крадени коли и ги дава на части, пак ще я свият! Да не говорим, че да откраднат Е46 вместо Е90 примерно е доста по-лесно по принцип. Но тук никой не говори само за тотал щета. Ако си чел назад, има колеги, които остават без лайсни, огледала, брони на Е36 дори, ти за Е46 говориш. Ами кражбите на фарове и стопове, ами кокошкарите с акумулаторите? Хем ще ти разбият колата, хем си назад с някой стотак минимум. Какво говориш, видя ли, че за 10 литра бензин ти пробиват резервоара, пък ти ако щеш и Запорожец карай. :shock: Положението е по-зле от когато и да е било след времената на ВИС и СИК.
Но и за друго си прав - който го е страх от мечки, да не ходи в гората. :yes: Но не успокоявай хората с глупости, че като са с Е46 и не представляват интерес за никой. Да не говорим, че разбиват стъкла ако се вижда нещо ценно вътре или просто за да потърсят някой лев. :kuku: Аз лично в един мол веднъж видях смъкнат прозорец на една джипка с хубаво кожено яке до скоростния лост, повъртях се наоколо да видя дали някой няма да се върне за да не го гепи някой през това време, но никой не се появи и си тръгнах. Нали се сещаш обаче, че някой джебчия само това чака и вече е напред, да не говорим, че и пари може да има вътре. Обикалят и пробват коя кола е забравена отключена или пък чакат докато спреш някъде, един тръгва да те следи и ако случайно се връщаш предупреждава другия, който през това време си работи. Има хиляди схеми, пак казвам - ако ще да си със Запорожец.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от steeN » 07 Сеп 2012, 2:49

логично звучи, но само до там... на мен 2007 ми дигнаха е30ката ('87 година). всичко се краде...

дори и от другата страна на океана, на един познат дето съм си купувал разни неща от него му вдигнаха е36 м3 и го намериха без салон.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от MonsteR » 03 Окт 2012, 10:10

Малко е ОФФ топик, но просто за сравнение... тази година бяхме на почивка в гърция и вечерта към 6 отиваме на ресторантче да хапнем и да се разходим. Спираме на пристанището на един град, голям колкото созопол, и дъщеричката се возеше отпред... така паркирам на средата на пристанището където ври от хора ама ври. Слизаме всички и тръгваме, в залисията изобщо не съм видял че тя е оставила предната дясна врата отворена ама на фул, зее. Прибрахме се към колата в 10 вечерта, когато вече нямаше толкова хора.. За 4 часа тази кола е казвала ела ме вземи.. еми НИЩО не беше пипнато... не мога да си го обясня това, ако беше тук мисля щяха да я разкостят за това време или поне да я откарат на някъде... така че просто обществото ни има много път да извърви докато стигнем даже гърците...
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Окт 2012, 20:41

Вероятно просто си имал късмет. Аз също съм виждал свален прозорец на в мол, който си стоя така с часове с едно кожено яке вътре и като се върнах всичко си стоеше. Просто когато сте оставили така вратата или не е минал точния човек, или просто всеки си е мислил логичното - собственика е съвсем наблизо, за съвсем мъничко и всеки миг ще дойде. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook