Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

zxsport
Аватар

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от zxsport » 06 Юли 2013, 0:51

Никаква полза от камери нема, пичове!
Истината е да си го изловиш "бацето" и да му туриш такъв бой дат не са виждали и предците му!
На един приятел - мноо му беше модерно реното (25, Бакарра) през 1994-1995, и като дойде индивида да сваля фаровете му ... имахме готовност .... и го "положихме" .... как си тряа .. та съм сигурен че не пожела да краде отново!!!
Може и да е крал /плячкосвал/ след това, ама извън квартала ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 330D, 2002
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от shao » 01 Авг 2013, 21:17

Днес влизам в Billa-та да си купя вафла. Паркирах на паркинга. Излизам след 6 мин и ми няма липа. :shock:
В 21ч на осветено и що годе оживено място...
Не мога да я разбера тази цигания - да се крадат липове на E46-ци. :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Elesar74 » 14 Авг 2013, 14:37

Като чета тази тема, виждам една тотална безнадежност. Именно, няма спасение от крадците. Питам се, това ли е истината? Това е реалността или това е един мит, който от толкова повтаряне вече всеки му вярва, без да се замисли даже? Излиза, че има едни хора някъде, пред които всички ние сме безсилни и само някаква милост от тяхна страна, ни спестява някакв лична трагедия с автомобила, кражба или повреда. Че нашата собственост зависи от съображенията на едни хора някъде си. Първо, тези хора са малцинство. Второ, те не са някакви свръх изобретателни човеци, а хора като всички нас. Трето, те въобще не са толкова силни, колкото се проповядва. Публична тайна е, че на полицията не може да се разчита и поради това беззаконието като кражбите са във вихъра си. Това обаче трябва ли да означава, че трябва да си кажем, няма спасение и нищо не можем да направим? Тези думи се говорят от всеки втори. Няма спасение, нарочат ли ти колата, край. Та ми е интересно, на база горните съображения, това ли е реалността и ако е, тя толкова безизходна ли е или не.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от pimpo » 14 Авг 2013, 15:01

Нещата не са нито черни нито бели.
За кражба на кола - да, ако те нарочат и с паяк ще я вдигнат, пък ти каквито и ще защити да си правил. Същото е и с дребните кражби. НО, ние не сме безсилни! Има много неща които могат да се направят за да затруднят хиените, а това в крайна сметка може да ги откаже изобщо да ти пипак колата. Или пък наистина да ги спре ако опитат.
Аз лично съм направил много неща с които със сигурност ще забавя доста евентуални набези. Не мога никога да съм сигурен, че нищо няма да пипат, но знам че съм направил каквото мога за да ги затрудня максимално. А видят ли зор, трябва да са страшно мотивирани и подготвени за да продължат. Това стеснява кръга до профи крадците, които са доста по-малко и едва ли ще се пънат толкова за кола като моята.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от ///sasho » 14 Авг 2013, 17:32

Преди на Е39-ката останах без фарове и стопове и я намерих разпорена като консерва, след известно време и липа замина и от тогава само на паркинг си държа колите, продадох я и всяка следваща кола на паркинга с денонощна охрана , за да спя спокойно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW X5 M
Детайли за колата: блъсната E36 318ti, '95

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от jlpetkov » 02 Сеп 2013, 16:33

Айде и аз изгорях. Вчера (неделя) се качихме с жената за два часа на Дендрариума на Витоша да пийнем по кафе на теферич. Връщам се на паркинга и опа, задна дясна М-лайсна отпрана, ръчкали са и по средната ама някой ги е прекъснал или не са успели да я напънат качествено. И това на кола с клубна лепенка! Никаква жал нямат! ще се изнервя и ще си гравирам инициалите на лайсните па те после да имат късмет да ги мерна на някоя кола!
Утре сутрин ще направя опит и при застрахователите, ама май каското не покривало такива неща.
Изображение Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Bexim » 04 Сеп 2013, 10:26

И моята седи в гараж, ама все се налага да пренощува тук-там другаде..
Миналата седмица и на мен ми чопнаха емблемата - явно деца ще да са били - до бул. България, около Билата - до колежката Апасионата - там съм виждал двете й коли :yes: ..
Взех си две емблеми за 15лв - да ми бяха звъннали, щях да слезна да им дам 10 лв, да не ме занимават с глупости, ама уви.. Естествено малко са дернали капака, ама не ми се занимава със застрахователи.. :banghead:

към 9.9.13:
През уикенда пък май са се опитали да ми свалят джантите.. :banghead: Единия секрет липсва, всички болтове на задна лява гума разхлабени.. Първо помислих, че лагер вие, а после след 200-300км, през които направо се облещих колко бръзо се ``скапа лагера`` и я качих на крик гледах така :shock: Нагли, нагли.. нямам думи.. Нямам представа кога и къде, но е било през деня най-вероятно и добре, че го установихме навреме..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 20.06.2013
Местоположение: София/Стара Загора
Пол: Жена
Кара: X5 (E53) facelift
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: sport package 3.0D

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от eLiTyY » 06 Дек 2013, 16:08

На мен ми откраднаха колата на 03.12 (сряда) пред входа ми. :( Каквото и бмв да си купя след това определено ще гледам да го защитя по най-добрия начин, защото е пълно с измекяри :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Maxmadness » 11 Дек 2013, 3:56

Нещо страшно е..
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от SaSo » 31 Яну 2014, 14:00

Имам един приятел, който е около 120-130кг. здрав мъж як.... И една сутрин в 5 часа става да тръгва на работа, а той кара една Ланчиа... И слиза пред блока и какво да види... 2ма ровичкат по колата му, като единия се навел на ключалката на шофьорската врата а другия се опрял на задната врата... И той със завидно спокойствие минал покрай тях и просто ги попитал... Пичове нещо помощ трябва ли ви? И те : "Не бе не ще се оправим сами с малко зор..." Моя човек подминал около метър два и се обърнал и рекъл : "Абе що не взема да ви помогна..." Последвал шут в главата на този наведения до ключалката, при което този същия се свлича директно в нок-аут... Другия изяжда толкова бой, че и той е нок-аут... При което, моя човек си се обажда в бърза помощ и те идват си ги прибират... Естествено следват доста разправии при полицаите, все едно той е престъпника, а не смазаните апаши... Между другото си спомням че като ми обясняваше за случая ми беше показал и щетите по Ланчиата... Беше сгъната вътре една доста здраво изглеждаща греда във врата.... Явно че шута в главата на апаша е бил доста приличен, ако може така да се каже... Та надявам се колко си може повече такива апаши да попаднат на такива хора... Забравих да спомена, че тия са се отървали сравнително леко, при условие че моя приятел си ходи по принцип въоръжен... Малкия дявол.... :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Kambe » 31 Яну 2014, 14:09

в Свищов започнаха акумулатори да крадат, на едно момче му разбиха Пежо 307, след което му взели акумулатора... :bang: :bang:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от bobi_81xx » 31 Яну 2014, 14:40

Само премахването на OBD2 от постоянното му място включително разместване на пиновете ;) Отделно и други дяволии които не трябва да се споменават никъде включително и тук в форума.Има много шпиони ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от dir2cas » 05 Фев 2014, 19:35

И не мен ми свиха колата преди 2 сецмици под прозореца на блока. Колата не беше BMW, но си беше доста хубава и запазена. Просто 2 вечери изкара извън гаража за последните 2-3 месеца и на 2-рия вече я нямаше.

Сега ми се иска да си взема някоя добра Е46-ца, но колкото повече чета подобни теми и гледам какво се случва особено последната година ме се струва, че ще е само още едно допълнително главоболие и късане на нерви. А съм от хората, които много си пазаят колата и дори да ми свалят някаква дреболия ще ме страшно яд.

Днес ходих в полицията да ги питам защо ми се бави служебната бележка за застраховката и пред мен едно момче. Купил си преди една седмица E46 320Cd фейс, М-ково изпълнение и на 5-тия ден му го отворили душмански, и разкостили под таблото. Явно някой ги подлашил да не могли да я забършат, ама му откраднали компютъра и оставили колата труп. Отделно под таблото леш. Тоя народ е полудял, а полицията е още по-мижава последната година, особено като ги командироват по протести и прочие. Те досега ги немаше никакви, а сега ги няма физически... В София кражбите на коли са станали страшна напаст последно време.

В някой щати в Америка може да извадиш патлака и директно да му пръснеш крадливата главичка на апаша, тука за това че си ги натупал приятелски белким се научат на нещо(като човека по-нагоре) те изкарват виновен и нищо чудно да отнесеш някаква глоба даже. Нема толкова абсурдна държава, където се защитават правата на крадците за сметка на потърпевшите. Поне като няма полиция да се позволи на хората да защитават себе си и имуществото си.... :ranting:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.01.2012
Пол: Мъж
Кара: bmw e39

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от equinox » 19 Фев 2014, 21:37

Здравейте колеги

Нещата са много прости. НЕ КУПУВАЙТЕ ЧАСТИ ОТ УЛИЧНИТЕ ТЪРГОВЦИ НА АВТО ЧАСТИ. Същите ги има в Ebay на същата цена и доставката им е2 лв на кг. от Англия. Никога няма да си купя използвани части от България, защото не искам да стимулирам и да финансирам долните мургави търговци от близките на София градове. Огледалата са ми за смяна, но не ги сменям защото ще почерпя някой за сметка на моето семейство. Трябва ли колите да ни изглеждат като зелки, защото няма закони в тази държава, която подкрепя криминала и част от населението която живее на гърба на останалата, почтенно изкарваща си хляба и плащаща данъци/за 15 год таралясник със 150 коня 250 лева /. Мисля, че най- пр...ан е обикновения гражданин. Ако не ти вземе всичките пари държавата, тогава ще се намери някой долен м....л който ще подпомогне това да се случи. А ако го хванеш и му счупиш челюста, ще лежиш като за човек. Време е нещата да се променят. Ако не подкрепяме черния пазар, всичките тези гадни представители на утайката на обществото ще бъдат принудени да емигрират и да си правят бизнес в други страни. Но там като ги хванат ще им пълнят задника поне 5 години.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.12.2004
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от k-3 » 19 Фев 2014, 23:42

Варианта GPS система за проследяване не е ли удачен?
Скрит някъде в колата има сайт през който да следиш отделно имат опция да спират подаването на гориво слот за сим карта праща ти SMS-и ако нещо стане.
BMW Fen Forever

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook