Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kokala » 01 Авг 2012, 18:27

Ако толкова много си държите на колата, сложете си една камера пред вас, не са много пари. Други начини няма... ако имаше щеше да се знаят вече и крадците щяха да мислят нови схеми :D
Изображение Изображение Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Авг 2012, 19:04

Точно за пред вас едва ли е проблем или поне не в повечето случаи. А и за камерата трябва да се монтира лампа някъде до колата за да има ефект от записа.
Големият въпрос е какво да се прави когато отиваш до някъде? Когато колата трябва да стои "сама". Не знам дали има случаи с откраднати коли от моловете...
За случаи на задигнати вещи от тях е ясно, но за цяла кола поне аз не знам.
Ето нещо интересно да видите, че ако ви задигнат колата от мола, то самия обект и охраната не носят никаква отговорност, дори в тези молове с охрана и видео-наблюдение:
*Забелжка – Паркингът се намира под постоянно видеонаблюдение.Въпреки това, Ръководството на The Mall ви моли да не оставяте багаж без надзор в колата си. Ръководството не носи отговорност в случай на посегателство и кражба на Вашия автомобил, нанесени щети и откраднати вещи от него.

Това е от The Mall в София на Цариградско.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от vladye » 01 Авг 2012, 19:06

Миро (автора на темата), на теб всъщност не ти ли откраднаха колата?
Ако си пуснал темата преди да я откраднат, много интересно ... бих се замислил върху хипотезата, че наистина сами моделираме с мислите и тревогите си реалността.

Както и да е, какво става със застрахователя, ще го бъде ли или се дърпат?
virtue and tranquillity

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kokala » 01 Авг 2012, 20:20

BMWPOWERRR_ACM написа:...

Има камери с нощно виждане :idea: А когато ходиш някъде... няма как да я опазиш, дори и но най - оживеното място да я сложиш пак ще я откраднат..
Изображение Изображение Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Авг 2012, 20:37

Да, има, но са по-скъпи и определено камера с монтирана лампа, която осветява значителна част от и около колата, би свършила много по-добра работа. :yes:
Това за най-оживеното място е много преувеличено защото все пак крадците не пасат трева. Може някой да ги познае, да познае колата и да познава собственика, много фактори има. Не рискуват ей така да откраднат кола, а и все пак им трябва известно време да се правят със запалването. В някои случаи това може да се окаже доста голям период. Преди време имаше случаи да ги крадат с колесар, слагат ги на сигурно място и там се справят със защитата.
Ако си на море да кажем е доста сложно. Ако си на квартира, задължително трябва колата да е в двор, а ако има друга кола пред нея, това вече дава сигурност. :mhihi: Ако си на хотел, може да си спокоен само ако има пазач и/или колата е отпред, а на на тъмен или заден паркинг.
Мислил съм си ако се сложи някакъв прекъсвач на тока и само собственика да знае къде е, като мястото може да е някъде на скрито място. Нещо като ключ-масите едно време в Руските коли. :mhihi: Но тук идва проблема с това, че все едно откачаш акумулатора, което на що-годе съвременна кола може да доведе до доста проблеми, но е сигурен начин, че няма да ти откраднат колата защото от липсата на ток ще се полутат малко и като не открият нищо ще се откажат защото все пак нямат цялото време на света за кражбата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kokala » 01 Авг 2012, 22:40

На съсед от двора му крадат вече 2 или 3 коли като пред колата, която взимат има още две коли , издърпват през нощта двете коли и взимат бавареца :winky: На вуйчо ми откраднаха колата от паркинга на магазин Метро пред камерите хем беше с код.. крадат се на всякъде :!: На приятел, баща му вижда че некъф ровичка в колата му, отива там вади пистолета и оня вика ".. а объркал съм се" и си тръгва. Някой също ми беше казал няква история, засичат го с джипове, слиза мутрата и вика "колата ти ми харесва, взимам я..." и оп колата я няма, после му я връщат защото по някъф късмет собственика на колата е познавал познат на мутрата. Ако решат, ще те извадят от колата и ще я вземат не си мисли, че им пука, просто не им се разправя щото може и да хванат да те очистят за нищото а тогава става лошо за тях и за тва не им се рискува. :winky:
Изображение Изображение Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от alx » 02 Авг 2012, 2:24

Аз по принцип имам успех с аларма с периметър плюс радио ключ/ реле във веригата на стартера и/ или горивната помпа. Трудно се краде такава кола тихо и/ или бързо. Едно, че не дава да се приближиш много, две че и да я отключат и се разберат с компа- старт няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Авг 2012, 6:25

Това имах предвид под някакво копче. Трудно ще го открият. Тогава им остава варианта с вдигането на колесар.
Преди няколко месеца даваха подобен случай с някакъв супер нагъл в София, който ги крадеше с паяк. Все едно ти вдига колата за неправилно паркиране и хоп... :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46, 330D, 2002
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от shao » 02 Авг 2012, 8:56

vladye написа:Миро (автора на темата), на теб всъщност не ти ли откраднаха колата?
Ако си пуснал темата преди да я откраднат, много интересно ... бих се замислил върху хипотезата, че наистина сами моделираме с мислите и тревогите си реалността.

Както и да е, какво става със застрахователя, ще го бъде ли или се дърпат?


1. Да, темата я пуснах 2 месеца преди да ми откраднат колата. Уви, не успях да я опазя - взеха я седмица преди да я вкарам в гараж.

2. Застрахователите казаха, че всичко ми е ОК. Да им нося прокурорското постановление (което може да стане и след 5 месеца) и 2 седмици след това си получавам парите. Обаче на застраховател трудно ще се доверя и си имам 1 наум.

3. За мен изводите от цялата тази история са следните:
* Да не си купувам БМВ. При БМВ-тата винаги има огромен риск да ти я откраднат. Въпрос на късмет дали днес ще вземат колата на Иван, Петкан или Мариан (имах разговори с джамбази).
* за да си опази човек колата трябва да си играе на стражари и апаши с джамбазите. А това е игра, която яде от времето, нервите и парите на собственика. Едни са готови да я играят. Други (аз) - не.
* алтернативният начин да си опазиш колата е да я купиш и ползваш в нормална държава (САЩ, Канада, Австралия, Люксембург, Швейцария); Не че там не се крадат коли. Крадата се, но по-рядко. Шансът да ти я открият е по-голям. Обезщетението и застрахователното отношение, което ще получиш - също.
* дознателите са меко казано непрофесионалисти;
Последна промяна shao на 02 Авг 2012, 15:51, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Borymeckata » 02 Авг 2012, 9:18

Да споделя пресен опит от "сблъсък" със застрахователя. Служебните ни коли имат каско и преди дни ходих да заведа една дребна щета - един колега беше закачил колата отдолу и потрошил някакви пластмасови кори. По пътя към офиса на застрахователя изхвърчала... някаква тапа ли да го кажем, някакъв декоративен пластмасов елемент от релсата на покрива. Нищо работа, но загрозява цялата кола, все едно е обръщана на таван... Излиза застрахователя, обяснявам му каква е другата щета и как се е получила, попълвам формуляра, оня ляга и снима колата отдолу - дотук никакъв проблем. Накрая му викам: "И това" и му соча липсващата пластмаса на покрива. Отговорът беше: "Ааа, не приемаме претенции за липсващ елемент". Малко се издразних. Питам го: "Добре де, защо? Мислите, че съм откачил шибаната пласмаса от служебното Пежо и съм я продал за 5 лева? Ако е така, кажете ми го направо - подозираме те, че ти си откраднал пластмасата и сега правиш застрахователна измама". Оня се измъкна с някакви правила на застрахователната компания, но на мен ми стана много криво - едва ли не ти казват, че си крадец и измамник, при напълно редовна застраховка.

Както казах - скапа ми се настроението заради някаква шибана пластмаса, която е изхвърчала от покрива на служебното Пежо. Представям си как би се чувствал човек, ако му задигнат нещо по-сериозно от личната кола, например - предната броня с номера...
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от alx » 02 Авг 2012, 15:15

shao написа: * за да си опази човек колата трябва да си играе на стражари и апаши с джамбазите. А това е игра, която яде от времето, нервите и парите на собственика. Едни са готови да я играят. Други (аз) - не.


ето това е истинския проблем. човек ако реши- ще си опази колата или поне ще я направи много по-трудна за крадене. но.. на каква цена? време, нерви? хората със скъпи коли обикновено нямат тези луксове.

* алтернативният начин да си опазиш колата е да я купиш и ползваш в нормална държава (САЩ, Канада, Австралия, Люксембург, Швейцария); Не че там и не се крадат коли, но по-рядко. Шансът да ти я открият е по-голям. Обезщетението и застрахователното отношение, което ще получиш - също.


мене са ми крали кола в щатите (най-обикновена кола). след две седмици получих повече пари от застраховката от колкото струваше колата. като цяло в щатите е по-добре да не ти я намират след като е открадната.

а и застраховките не са някви особени цифри. ако си примерен водач гражданската е около $500/ година, но пък пълното каско е примерно $1500/година за много скъпа кола.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от немо » 02 Авг 2012, 22:14

Borymeckata написа:Отговорът беше: "Ааа, не приемаме претенции за липсващ елемент"...

Това е така при абсолютно всички застрахователи,така че не се чувствай прецакан.Няма ли парче от липсващата част или явни следи от взлом......не признават.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Авг 2012, 6:23

Да, не трябва да се чувстваш прецакан, че си се родил Българин или по-точно, че живееш в България. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от steeN » 03 Авг 2012, 7:28

смешното е, че и аз бях пускал тема как да си предпазим колата... едно време много отдавна (мързи ме да я изровя, помня че da wolf беше казал, че си взема еку-то със себе си :mhihi: ) и моята я вдигнаха 1-2 години след тва. добре, че беше 3-4 тогавашни заплати, щото не беше застрахована. имах разни идеи, смарт карти глупости, в крайна сметка реших, че просто ще застраховам от там нататък и толкоз.

най-лошото е, че дознателите, не само са непрофесионалисти ми някой играят от страната на терористите (counterstrike някой ако е играл :) ).

мене ченгето ме пита директно

- "добре, сега ако някой ти се обади за тая кола и ти поиска пари ще му дадеш ли?"
- "е ми, не."
- "е, що????" (при което аз вече си викам... дай да се махам от тука щото в какво се забърках)

и естествено, после се усети, че е прост и почна да ми обеснява как ако се обади някой да се свържа те ще пратят група.. естествено никой не ми се обади. :no:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от cHaunepucTa » 03 Авг 2012, 9:27

В кофти държава сме се родили, събираме пари за що горе хубава кола, да я обслужим, да я пазим като очите си, да си я поддържаме и накрая някой 'олигофрен' да дойде и да я гепи, щото няма работа и му трябват пари... :idea:
Като ми обраха апартамента миналата година говорих с полицаите и единия просто си каза, че за 3 софийски квартала имат две патрулни коли и един патрул, който обикаля пеша.
Аз не знам вие какво мислите по въпроса, но тия 3 патрула, за тия 3 квартала ... за кое по-напред, за тия, които обикалят и дърпат лайсни от колите ли, за тия които целите коли крадат, за джебчиите ли, за тия които тарашат жилища ли... :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook