Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 07 Юни 2012, 15:38

Няма такъв застраховател. Освен ако няма счупени парчета, по които да се идентифицира, че е било броня или друга част.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: X3 xDrive 30D
Детайли за колата: 2005 Е46 320D Touring

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kalo74 » 07 Юни 2012, 16:37

Здравейте колеги,

има и трети вариант - каско + паркинг, където се навъртат СОТ-аджии :mhihi: (например паркинга пред Фестивална)

Поздрави,
kalo74 :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E36coupe320

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от thugmc1 » 15 Юни 2012, 13:32

Leon написа:Е, те един месец на улицата с бухалки ли да спят докато свикнат всички крадци? А и не е ясно кога крадците ще отвърнат на удара. Много филми гледате, с нощни акции манталитет не се променя. Освобождава напрежението, но за кратко :winky:


за мен тва е мн полезно да хванеш пумияра на място и да го смелиш буквално разбира се е хубаво и да се снима крадеца и да се пусне снимката му вав форума аз лично ако го хвана ще го осаката завинаги :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 15 Юни 2012, 16:21

Да речем, че го осакатиш и няма правни последици върху теб. И после? Олеква ти, след месец друга групичка започва да пипа по колата, пак липси, пак разправии, пак филми, пак бой... Така не се живее, ще получите инсулт на 40. :winky: И аз кипвам като ми посегнат на имуществото, но теглиш една тирада за обработка на женски части, поправяш каквото можеш и живота продължава. Нали не са ти посегнали на здравето или семейството. Ако ти падне случайно, дай му урок, но не си замърсявайте аурата с безсънни нощи в мисли за кръв и зъби по паважа ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320 купе , 94

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Батька Махно » 24 Юли 2012, 21:20

На времето са бесили крадците на кон на първото дърво.Когато се приеме отново същия закон-дори и ако конете са повече-тогава ще се отървем от проблемите с крадците. А иначе с кръв и зъби нещата не се оправят,освен ако кръвта не е около 6-7 л. :bang: Това е изходът!
Бог създаде ВМW, а хората-всичко останало!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юли 2012, 21:36

Две мнения няма. Но и само приемането на закон не е решение, по-важно е налагането на наказанието, т.е. да се стигне до осъдителна, ефективна присъда, а не пробации, условни, обществено полезен труд или 2 месеца зад решетките. Да няма и такива абсурдни измъквания като "влезнал да се скрие от дъжда" или пък да го минават за хулиганска проява, че просто е решил да счупе прозореца. То всъщност и за хулиганските прояви трябва да приемат по-строги мерки и да не се измъкват с тях. Та тогава ще се оправят нещата, т.е. НИКОГА. Или поне ние няма да се радваме на тези времена. Сегашните управляващи просто се надуват и говорят врели некипели, но както каза Яне Янев днес " ако управляващите имаха за цел да преследват виновниците, то всички министри от кабинета на тройната коалиция щяха да са зад решетките".
Спасението е едно - да си бдим над колите. Като хванеш някой да прави нещо, бой до убиване, пък после нека иде в полицията да се оплаче(ако оживее), че е дошъл да ти краде колата и е изял някоя тухла. Веднага си намираш алиби с поне 3-ма свидетеля и си готов, а онзи ще се позамисли много за втори опит.
Гаражи, куп заключалки, лампИ с фотоклекти пред тях и камерИ. Това са стандартни неща, които помагат.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Borymeckata » 25 Юли 2012, 0:07

Според мен, ние самите поддържаме и насърчаваме търговитя с крадени части. В някаква степен за това допринася и любимата ни марка, с безумните цени, на които ни продават някакви смешни пластмаси... Да кажем, вчера си спраскал подкалника или престилката в някой бордюр. Питаш за цената на пластмасовата кора при официалния представител, като си мислиш (наивно), че няма как да струва повече от 12 - 15 лева... Когато чуеш "истинската" цената, им теглиш една майна (на ум) и тръгваш да питаш по моргите. И колелото се завърта...

Мислил съм как да се предпазят автомобилните части от кражба. Трябва да се направи така, че откраднатата част да бъде трудно продаваема, което ще обезсмисли нейната кражба. Как може да стане това на практика? Можем да измислим някаква трайна и ясно видима маркировка на най-често крадените части. Например в един (точно определен) ъгъл на стъклото на фаровете, мигачите или огледалата може да се "гравират" с Дремел регистрационния номер на колата или последните 5 цифри на VIN-а. Същите цифри може да се набият отвън на една от "спиците" на джантите, пак на точно определено място. Това няма да загрози колата кой знае колко, но същевременно маркировката ще бъде ясно видима. Ако бъде заличена по някакъв начин - пак ще се вижда, че е имало такава. Просто не трябва да купуваме части със заличена маркировка. Може да се направи он-лайн база данни със снимки на откраднатите и маркирани части. Например някой ти продава изгодно джанти - отриваш да ги погледнеш. Имат маркировка - пускаш я за проверка в базата данни. И може да излезе, че някой колега си ги търси... Ще кажете - няма как да се контролира дали някой няма да си "поръча" и да си купи крадени части, въпреки маркировката. Така е, винаги ще има тарикати, които ще пробват да минат "по-тънко". Точно заради такива върви търговията с крадени части. Вариантите са два - или кара с маркираната част, рискувайки във всеки момент някой да си я познае, или има част със заличена маркировка, което автоматично го поставя "извън клуба" и под подозрение. Част със заличена маркировка = крадена.

Разбира се, такава (или подобна) мярка може да бъде ефективна, само ако се приложи масово. Докато всеки от нас се спасява "по единично", радикално решение на проблема няма да има.
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от zAcK » 26 Юли 2012, 8:09

Всичко ще се промени, когато мизерните ченгета и скапаните съдилища се променят!
Само не разбирам защо за някой неща има закони, за други няма................

Т.е. живеем в една от най-скапаните държави... :banghead: :banghead: :banghead:
Щял да краде, а те нямали да го наказват, щото не знам си какво :banghead: :banghead:

Който краде - в затвора! Това е!!! Да построят още 100 затвора и да ми дигнат данъците,
по доволен ще съм............

Всички знаят къде се продават крадени части!!! Защо институциите и отговорните лица
си затварят очите???? СКАПАНА ДЪРЖАВАААААААААААААААААА

P.S. Изпушил съм щото миналия ден пак ми откраднаха емблемите :mhihi: :mhihi: :mhihi: :censored: :censored: :censored: :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW520i24V E34

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от niki_bmw_520i » 31 Юли 2012, 8:11

Здравейте!Значи каско и да си направиш в по-големите случаи ти покрива при ПТП и кражба на колата.Ако скоро сте си правили каско би трябвало да знаете,че застрахователя вече не маркира автомобилът ви.Което според мен ще доведе до повече кражби на части от автомобилите ни.Но какво да се прави все пак живеем в България!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от cHaunepucTa » 31 Юли 2012, 10:56

niki_bmw_520i написа:Здравейте!Значи каско и да си направиш в по-големите случаи ти покрива при ПТП и кражба на колата.Ако скоро сте си правили каско би трябвало да знаете,че застрахователя вече не маркира автомобилът ви.Което според мен ще доведе до повече кражби на части от автомобилите ни.Но какво да се прави все пак живеем в България!


Тези, които трябва си намират начин за маркиране на автомобила (лепенка на огледалото за задно виждане, лепенка на страничен прозорец, стикерче на БЧК). :mhihi:
Абе маркират си се автомобилите!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW520i24V E34

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от niki_bmw_520i » 31 Юли 2012, 11:51

Тези, които трябва си намират начин за маркиране на автомобила (лепенка на огледалото за задно виждане, лепенка на страничен прозорец, стикерче на БЧК). :mhihi:
Абе маркират си се автомобилите![/quote]


То винаги има начин,но аз говоря за самата маркировка,която слагаха по прозорците,вратите,огледалата,фаровете и другите детайли.Тя посмъртно не се триеше.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Юли 2012, 18:29

Работата вече става прекалено дебела. Едно време беше бума, после имаше затишие, но през последните 2-3 години пак се почна яко с палежи и кражби. То акумулатори ли не свалят, фарове, стопове, брони, огледала, лайсни...ужас! А през последната една година с влошената ситуация в държавата имам усещането, че никога не се е крадяло толкова или поне никога след бурната среда на 90-те години. Бойко и клюна само се тупат и бият в гърдите, че строят магистрали и хващат крадците, но излезе, че са направили 20-30 километра магистрала по тяхно време, а кражбите на коли скочиха до небето!
Аз се замислям, дали да не се слагат камери, които записват денонощно и разбира се предават информацията някъде другаде за да може ако се открадне, то записа да си стои. Една мигаща червена лампичка на камера, все пак би спряла поне някои от тези индивиди.
Тази тема би трябвало да стане най-актуалната във форума според мен защото стават все по-нагли. И за бога - спрете да купувате части от където не трябва! Аз самият част втора употреба отдавна не съм купувал, пък ако ще и някое копче да е, още повече пък от някои съмнителни места. Така ги храним, а те крадат от нас!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Borymeckata » 01 Авг 2012, 15:10

Всъщност, проблемът не е толкова до няколкото десетки лева, които струва открадната част - респективно, нейното възстановяване. За мен по-лошото е постоянния стрес, на който сме подложени. Даваш пари за самия автомобил, за обслужването и ремонта му, за допълнителни екстри, за гориво, за застраховки, за гуми, за охраняем паркинг или гараж, за какво ли не... И какво искаш в замяна - нищо особено, просто да си караш колата спокойно. Но не, просто не става. Преди няколко дни бях закарал едни познати да се разходим из Варна и отидохме в един МОЛ. Обикаляме заедно, а аз само си мисля, че съм оставил колата в тъмния подземния гараж и се чудя каква ли част от нея къртят в момента и дали ще имам поне гуми да се прибера... Е това наистина може да те откаже. Сериозно се замислих да разкарам скъпата кола, да си купя някой бидон за 2 500 лева, да си бръмча безгрижно с него и през нощта да го оставям отключен на паркинга пред блока... Знам, това не е решение, ще карам някаква барака, но поне ще спя спокойно, което не е малко. Каква е алтернативата - да карам луксозна кола и постоянно да треперя за нея? Това за предпочитане ли е?
Excellent! Steven is my name!

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Веселин|Василев » 01 Авг 2012, 15:41

Съжалявам за лекото отклонение, но май трябва по подобен начин да се подхожда! Като цяло подкрепям мненията за каско с оглед плащане на щети при птп и кражба на автомобил, а за елементите по екстериора само здрави лепила и се кръстете да не трябва да ги сваляте.
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Авг 2012, 18:10

Borymeckata написа:Всъщност, проблемът не е толкова до няколкото десетки лева, които струва открадната част - респективно, нейното възстановяване. За мен по-лошото е постоянния стрес, на който сме подложени. Даваш пари за самия автомобил, за обслужването и ремонта му, за допълнителни екстри, за гориво, за застраховки, за гуми, за охраняем паркинг или гараж, за какво ли не... И какво искаш в замяна - нищо особено, просто да си караш колата спокойно. Но не, просто не става. Преди няколко дни бях закарал едни познати да се разходим из Варна и отидохме в един МОЛ. Обикаляме заедно, а аз само си мисля, че съм оставил колата в тъмния подземния гараж и се чудя каква ли част от нея къртят в момента и дали ще имам поне гуми да се прибера... Е това наистина може да те откаже. Сериозно се замислих да разкарам скъпата кола, да си купя някой бидон за 2 500 лева, да си бръмча безгрижно с него и през нощта да го оставям отключен на паркинга пред блока... Знам, това не е решение, ще карам някаква барака, но поне ще спя спокойно, което не е малко. Каква е алтернативата - да карам луксозна кола и постоянно да треперя за нея? Това за предпочитане ли е?

Не бих се съгласил само с това за няколкото десетки лева. Просто не виждам когато си докараш кола за сума над 15 000, че и дори над 10, коя ще е тази част, която ще струва 50-100 лв. Да започнем с най-елементарното. Стъкло на външно огледало? Може би. Някоя лайсна...хм...на кантар. Но после? Цяло огледало? Броня? :shock: Фар или стоп? :conf: Става страшно направо. Нито от морга ще намериш евтин за що-годе скъпа кола, нито нищо. Ами ако колата ти е за 30 до 50 000? Крадат ти бронята и застрахователя ти казва, че няма да ти я плати защото може сам да си я свалил. Дори да не е М-броня, пак ще отидат бая пари, да не говорим, че може да стигнеш сумата на самото Каско!!! :shock:
Мани ти това. А и кенефа за 2500, пак ще те боли защото уж нищо не струва, но което и да свалят от него, пак даваш известен процент от стойността на колата за да го подмениш. :shock: Изобщо работата е много тънка.
А ако искаш да си оставяш колата отключена и да си спокоен, просто иди в някои хубав квартал в някой голям мегаполис в Америка, Канада или Брюксел и няма да имаш проблеми. Тука законите са други, морала е друг, но всичко идва от липсата на пари в скапаната държава.
Ако келешите имаха повече пари дадени от техните им, нямаше от малки да се учат да крадат кокошкарски неща и нямаше после да навлизат толкова навътре в нещата и да стават изпечени крадци. Пак щяха да се крдат коли, но не толкова.
Ако пък и полицаите нощем не спяха и имаха достатъчно бензин за да обикалят постоянно из районите си, пак процента щеше да е по-малък. Тъжно, но факт - колкото по-бедна е държавата, толкова повече престъпления от подобен характер се случват.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook