Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Как да се предпазим от кражби

Мнение от steeN » 04 Мар 2019, 11:29

GPS/GSM скрит в реле ли е това, че руския не ми е много силен. Има ли нещо по-хитро от това да показват във видеото?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от nikola59 » 05 Мар 2019, 1:56

steeN написа:GPS/GSM скрит в реле ли е това, че руския не ми е много силен. Има ли нещо по-хитро от това да показват във видеото?

Показаният да се има впредвид че е на 2G честота. Има други на 3 и 4G. Според мен тези с автономното захранване е по-удачният вариант. Това е магазина на Ertengtec Technology от видеото - има доста други интересни предложения: https://autoertengtec.aliexpress.com/st ... _3162585.0

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Tsureto » 02 Май 2019, 8:18

Пичове, ще вдигна малко темата.
Преди 2 седмици на моя 46-ца, префейс и свалиха бъбреците, халогените и капаците на халогените. Беше с М-броня и черни бъбреци. Буквално смешна история.
Преди 2 дни, на личната ми 39ка,пак с М пакет и свалиха капаците на халогените... :kuku:
Говорим за части, за по 20лв.
Това се случва пред блока ми. До преди тези два случая, не пипаха, или поне съм имал късмет.
Или е хайка за части, на беемвета с М щуротии, или са ме набелязали, но реално ако са ме набелязали, може би ще строшат нещо, а не да ми крадат капаци за по 20лв. :paranoid:
Всичко това се случва в Дружба.
Молбата към вас ми е, как да се предпазя от тия смешници. Имам фабрична аларма, но се тая. Мислех да сложа камера на огледалото и да я пускам вечер. Имам и опция за платен паркинг 80лв на месец. Просто ми писна да ми крадът нещо по колите. Дайте съвети ?
Мерси предварително.
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от steeN » 02 Май 2019, 11:28

nikola59 написа:
steeN написа:GPS/GSM скрит в реле ли е това, че руския не ми е много силен. Има ли нещо по-хитро от това да показват във видеото?

Показаният да се има впредвид че е на 2G честота. Има други на 3 и 4G. Според мен тези с автономното захранване е по-удачният вариант. Това е магазина на Ertengtec Technology от видеото - има доста други интересни предложения: https://autoertengtec.aliexpress.com/st ... _3162585.0


Мерси. Лошото е 2г, 3г, 4г се заглушават с подръчни средства. Виж тези нови неща, които идват - 5г ще е бая зор за
"домашна" апаратура, но и там сигурно ще им измислят цаката и в началото покриетието ще е само по големите градове, та пак няма полза.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от randity » 02 Май 2019, 17:35

Cvetun написа:Пичове, ще вдигна малко темата.
Преди 2 седмици на моя 46-ца, префейс и свалиха бъбреците, халогените и капаците на халогените. Беше с М-броня и черни бъбреци. Буквално смешна история.
Преди 2 дни, на личната ми 39ка,пак с М пакет и свалиха капаците на халогените... :kuku:
Говорим за части, за по 20лв.
Това се случва пред блока ми. До преди тези два случая, не пипаха, или поне съм имал късмет.
Или е хайка за части, на беемвета с М щуротии, или са ме набелязали, но реално ако са ме набелязали, може би ще строшат нещо, а не да ми крадат капаци за по 20лв. :paranoid:
Всичко това се случва в Дружба.
Молбата към вас ми е, как да се предпазя от тия смешници. Имам фабрична аларма, но се тая. Мислех да сложа камера на огледалото и да я пускам вечер. Имам и опция за платен паркинг 80лв на месец. Просто ми писна да ми крадът нещо по колите. Дайте съвети ?
Мерси предварително.

Варианта с платения паркинг е успокоение до някъде. Все пак е платен, а не охраняем, а знаем какви седят в будките нощно време на такива паркинги. На мой приятел скоро му откраднаха добавка от задната броня, която беше смоличка, при това рязана от 36-цата. Спасение няма...
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kasho » 17 Май 2019, 11:47

Как да се предпазим от кражби? - Билетчето, Терминал 2 и :wave: на крадците

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Bexim » 17 Май 2019, 12:30

100 про, в чужбина не пипат... :mhihi:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 12:43

kasho написа:Как да се предпазим от кражби? - Билетчето, Терминал 2 и :wave: на крадците

Ко' рече?

https://www.focus.de/auto/ratgeber/sich ... 06263.html

Сори ама звучиш като самозабравил се емигрант...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от kasho » 17 Май 2019, 16:29

Dextuar написа:
kasho написа:Как да се предпазим от кражби? - Билетчето, Терминал 2 и :wave: на крадците

Ко' рече?

https://www.focus.de/auto/ratgeber/sich ... 06263.html

Сори ама звучиш като самозабравил се емигрант...


Емигрант - да, ама чак самозабравил се... Много ми е чудно някой като сложи розовите очила и почне да ми обяснява колко било хубаво в България.

Иначе по темата - ясно е, че пипат навсякъде, ама в България е с епидемични мащаби. А и виж какво пише точно в статията цитирана от теб:

Die Polizei vermutet dahinter Diebesbanden aus Osteuropa

В превод - полицията предполага, че зад кражбите стоят банди крадци от източна Европа...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 19:32

kasho написа:
Dextuar написа:
kasho написа:Как да се предпазим от кражби? - Билетчето, Терминал 2 и :wave: на крадците

Ко' рече?

https://www.focus.de/auto/ratgeber/sich ... 06263.html

Сори ама звучиш като самозабравил се емигрант...


Емигрант - да, ама чак самозабравил се... Много ми е чудно някой като сложи розовите очила и почне да ми обяснява колко било хубаво в България.

Иначе по темата - ясно е, че пипат навсякъде, ама в България е с епидемични мащаби. А и виж какво пише точно в статията цитирана от теб:

Die Polizei vermutet dahinter Diebesbanden aus Osteuropa

В превод - полицията предполага, че зад кражбите стоят банди крадци от източна Европа...

Аз не ти обяснявам, че в България е много хубаво, но само ти показвам, че в Германия, а и навсякъде в Европа също не е цвете за мирисане.

А защо тези коли се крадат тук е пределно ясно на всеки. Отделно докато станат масови в БГ, машинки за кражбите им отдавна има. А бай Немец вече е на новия модел, за който няма машинка все още :smoke:

Ако искаш може да си поговорим и за събитията от Koeln, може да поговорим за цялата паплач, която се изсипа там и въобще Германия не е онази Германия от филмите и от 90-те, за която всеки си мисли, като прочете мнения като твоето за терминала. Все едно на другия терминал на пристигащите за където и да заминеш, някой ще те чака с хляб и сол.

Иначе благодаря за превода, аз неслучайно ти търсех статия на немски ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от KoolyO » 04 Юни 2019, 9:40

Bexim написа:100 про, в чужбина не пипат... :mhihi:

Ми тука не.
Вярно, че е изключение, ама...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW_POWER » 07 Юни 2019, 1:24

kasho написа:Как да се предпазим от кражби? - Билетчето, Терминал 2 и :wave: на крадците


Пипат, и още как. Отделно румънските цигани са вече без виза и това лято ще е страшно.

Истината си е в рязането на ръце и пребиването с камъни.

Много отдавна имаше някаква промоция на електрошокова седалка. Разисквано е във форума, ама нямам спомен къде. Изродът сяда и .... докато не изключите захранването, тока го бие при всеки опит за движение

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook