Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10418
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 15 Май 2014, 13:20

Колегата Elesar74 имаше предвид, че тук се реве за кражби от колите, но колко от хората са си платили софтуера, филмите или музиката? Колко хора не си плащат билета в градския транспорт и т.н.? Това са все кражби, от които никой не се дразни, а са за големи суми. Всъщност, ако сметнем, всеки тук е откраднал повече пари като интелектуална собственост, отколкото е изгубил от кражби. Въпрос на гледна точка е, не забравяйте, че има и друга, освен вашата. Материалната кражба боли много (особено като си намериш дома опустошен), но и интелектуалната не е безобидна.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Дидо85 » 15 Май 2014, 15:47

За млад шофьор определено е по-добре да имаш каско. Каското покрива и твой грешки, ако удари някъде кола (разбира се, ако си изряден водач, без да си пил и т.н.), а дори и ти да не я удариш може да ти се случи пред блока и на сутринта да си я намериш ударена(това е мое, доста неприятно преживяване) и тогава, ако не беше каското не ми се мисли, но понеже имах от Армеец ми платиха доста добре и оправих колата за около седмица. Другото е, че ако е по-лъскава колата не е изключено и джамбазите да я оглеждат и с каско ще спиш по-спокойно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Elesar74 » 15 Май 2014, 16:13

dbanchev написа:Ок пичове не сте съгласни живи и здрави........ Кръводарители и спонсори щом ви кефи да сте лошо няма....... :wave: Преди и аз мислех като вас. Гепиха ми огледалата и лайсните по броните- 200лв назад, ест липси не се плащат и от каското водичка с ледче е така да се почерпя.... Гепиха ми емблемите- 50ка назад, нема ядове- требва да се друсат наркотата живи здрави пак водица с ледче....... Гепиха ми пак огледалата... Това в рамките на година и нещо, вече избуших, кото сметнах каско и всичко гепено стана към 1000ка общо :banghead: :ranting: Разходих се по моргите снабдих се със строшени огледала, метнах ги до колата, викнах мобилната група, описаха ги и не бях с 50ка назад......... Ако има нещо ненормално в това здраве му кажете или не- да си цакам на наркомани, мутраци, скапаняци, мангали и каква ли не сган и да се хваля тука колко съм честен е мерси пичаги........ Тия пари ще ги дам на близките си, но да се правя на герой, че ме гепят и си плащам каското и пия вода с тиня........... незнам.............. Не става въпрос да ида да сваля и аз от някой колега това дето са ми гепили........... това НИКОГА не бих направил, но да жаля застрахователите че съм им платил 500лв каско и са ми платили лайсни и огледала пр. с лека измама от моя страна, въпреки, че съм си в правото, за мен това не е измама, те са 300камъка пак напред от мен.............. :ok:


Колега, какъв е смисълът от този пост? Каското НЕ Е задължително. Ако искаш да си играеш на кой е по-голям измамник, ти или застрахователите, добре. Но предполагам, ролята на измамник не е комфортна, независимо от коя страна на барикадата си. И още по интересно, ти знаеш, понеже имаш някаква съвест, че си извършил нещо погрешно, но въпреки това се хвалиш даже, че си прецакал системата. Колега, не те разбирам? Каква е разлика с тия, дето ти свалят огледалата или лайсните. Те са наркомани, цигани... да не изреждам, добре. А ти в какво си по-различен от тях? Те крадат материални неща, ти крадеш пари с измама. Кражбата си е кражба, независимо от нейния израз. Утре ако застрахователите те усетят и те обвинят в измама, какво, ще пуснеш тема във форума? И сигурен съм, че ще имаш многобройна агитка, "благославяща" тези мутри, застрахователите, поне 10 стр. И какво излиза, че ти си откраднал едни да кажем 300 лв.(примерно) и от тебе са гепили неща пак за толкова. И? Ако е повече, е за наказание. Ако е по-малко, значи е милост. И в двата случая би следвало да се замислиш. Аз го намирам за напълно справедливо. А това, че застрахователите вършат измами, в това няма съмнение. Обаче какво означава това за нас? Че щом те са измамници, такива трябва да сме и ние? И в какво сме по-различни от тях? И с какво право ги сочим с пръст и обвиняваме? Така не става колега. Крадеца вика, дръжте крадеца, това е нашата работа в повечето случаи. Имам пукнат стоп, даже и лайсната е обелена, мога да викна застрахователите и ето ви стопа, плащайте. И ще платят. Защо не го правя? Просто можеш да помислиш над тези неща.

P.S. Leon правилно е схванал идеята ми :yes:
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.05.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Kostaki88 » 18 Май 2014, 20:51

Дидо85 написа:За млад шофьор определено е по-добре да имаш каско.

Подкрепям с две ръце.Като млад шофьор ще ти е изключително трудно да опазиш колата,колкото и внимателно да я караш. А да си намериш бмв-енцето пред блока с потрошена броня и нагънат капак е изключително гадно преживяване,което не пожелавам на никого.
Сега,друг е въпросът ,че някои застрахователи ще увъртат до последно преди да ти платят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от top » 25 Май 2014, 14:31

На мен застрахователите ми смениха огледалата в сервиз предложен от тях, от моя страна доплатих 400лв. - което било за корубите на огледалата, защото не можело да се докаже че не съм си ги откраднал аз. Каското е поело останалата част от огледалата: стъклата, механичната част, ремонта на ел. инсталацията и боядисване на корубите, огледалата които ми сложиха най вероятно са ги купили от морга, защото бяха с цели неотрязани кабели. Накарах ги в сервиза да изпилят главите на болтовете за да не могат да се отвинтят, ако някой пробва да краде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW120 » 04 Авг 2014, 7:36

http://www.aliexpress.com/item/Hot-sell ... 74908.html

някой да е ползвал тези аларми? или да знае нещо за тях?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Venko » 20 Ное 2014, 17:39

Да не се хваля много много, че да не ме чуе дявола, но ето как аз решавам проблема до сега.

На улицата на която живея има един двор с разни боклуци вътре и 2 песа, ама песове ви казвам, седят си и пазят боклуците в двора.
В момента, в който човек влезе на улицата пеша или с колело - 2та песа са на оградата и слухтят. Ако нещо им се стори подозрително вдигат врява до небето и доста хора наскачват по прозорците.

Та аз се старая да си намирам място до това дворче и.... каското ми излиза малко кокали и квото остане от масата.
Та ако ви попадне такава възможност - може да се възползвате. :)


Иначе за каското - за мен е чист рекет! Не веднъж са крадени непрезастраховани коли, не веднъж не се е посягало на точно определени коли и т.н. Иначе да си смелиш колата и да чакаш на застрахователя да ти изплати сума..... мерси. Говоря от позицията на човек със скромна кола, може би ако смелиш някой 50 бонова мръсница каското ще го усетиш по-добре. :)

Поздрави!
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 318is
Мечтае да кара: класики

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от ohcysp » 18 Дек 2014, 9:50

И аз олекнах с едни м-кови лайсни миналия петък :ranting: Някаква превенция срещу кражбата им? Или да слагам нормални и да спя спокойно? Замислям се за гараж, но какво правим като отида някъде? Каското също не помага за подобни кражби :dunno: Или да имигрирам направо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330D 184к.с

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от SheTrqa » 24 Дек 2014, 16:33

Като взех колата - паркирах я всеки ден до блока ми и то около 1-2 месеца така, след което ми откраднаха оригиналния лип. От тогава колата я държа на платен паркинг и нямам никакви проблеми (а и сънят ми е мноооого по-добър).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW120 » 25 Дек 2014, 6:07

Относно кражба на автомобила - застраховка в лев инс, слагат безплатна кан система и спираш да и трепериш толкова....а и каското им е доста евтино между другото, ако някой има нужда може да ми пише за повече инфо ;)
Иначе за части.....ше видим колко ше изкара...
Платен паркинг е решение, но ако не е до блока ти, а трябва да вървиш 200-300м за кво си си купил кола в крайна сметка?
Гараж пред блока също е решение, но е нож с две остриета, защото крадеца ще разбие гаража, ще се затвори вътре и може цяла нощ да си ръчка необезпокояван и без да се притеснява че някой ще го види....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от randity » 25 Дек 2014, 10:40

За това, гараж с инсталирана СОТ система и спиш спокоен
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.09.2014
Местоположение: Несебър-Поморие-Плевен-София
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 320d xDrive
Мечтае да кара: Хеликоптер
Детайли за колата: J457416

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от irc84 » 08 Фев 2015, 22:38

Два месеца след като взех колата и ми откраднаха оргиналните капачки на джантите, пред блока, на осветена улица. Сега си взех китайски за 35лв и надписите БМВ паднаха на втория ден от тях. Изглежда за това се крадат оргиналните части, просто са много по качествени. Сега мисля да отида в Бова Кар да купя оргинални капачки и да ги залепя с горещия силикон, иначе оправия няма!!!
"Live fast, die young, and have a good-looking corpse"
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от steeN » 09 Фев 2015, 21:07

NYPD 112th Precinct Verified account ‏@NYPD 112Pct

Thefts of tires/rims are on the rise. Consider purchasing locking lug nuts which may help deter these crimes #112pct



Изображение

https://twitter.com/NYPD112Pct/status/5 ... 36/photo/1

няма спасение никъде братче :mhihi: тва е от туитъра на нюйоркската полиция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 528I
Мечтае да кара: Е60

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от gelermoto » 12 Мар 2015, 13:57

На мен 2 пъти ми крадоха лип спойлера на Е39 ката :banghead: някой знае ли как да го захвана здраво но да не е с дупчене?Иначе със силикон си го лепя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Elesar74 » 04 Май 2015, 14:51

Полиуретаново лепило на Bison. Това ми препоръчаха за нашите ABS+P пластмаси, нямат лепене с нищо.

http://markita.net/bizon-lepilo-super-silno-65ml.html
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook