Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 15 Апр 2014, 7:44

Неприятно, миналата седмица свалиха на мои познати. Но при теб поне има основание за застрахователен иск, техните си ги бяха отнесли професионално.
Never mistake motion for action...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от randity » 15 Апр 2014, 7:52

Е добре, ако ги свалят професионално, а след това преди да викнеш мобилна група ги натрошиш няма ли да ти ги изплатят? Или ще ти изплатят само огледалата без стъклата? :dunno:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 15 Апр 2014, 8:22

Като ги свалят професионално не остава какво да трошиш - вземат всичко, а кабела го режат до стойката, за да не можеш да го наставиш после...
Never mistake motion for action...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от randity » 15 Апр 2014, 8:57

Не, имах предвид ако вземат само стъклата, а оставят огледалата.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от armani78 » 15 Апр 2014, 18:55

Ако са ти свалили само стъклата,какво ще натрошиш после? Нали мобилната група са си вид следователи,снима се всчко отблизо,оглежда се и т.н. Доста оглеждат,много снимат,а може и да са взели от стъклата за доказателства/аз не съм видял да взимат/. Утре ме викат на втори оглед в сервиза на застрахователя.за да снимат и да видят кой точно модел са мойте стъкла.По късно ще пиша какво се случва със застрахователя,надявам се ще са коректни,досега не съм имал проблеми с тях.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от dbanchev » 16 Апр 2014, 12:58

Става става със стъклата, едни оборотни строшени всеки път да ръсиш парчетия от тях и минава номера. Аз лично така съм минавал 2 пъти, така де за какво е това каско все пак, пък и не са за жалене застрахователните компаний. Сега някой ще каже, че това е вид измама.... така е ама пък иначе все назад да сме то няма край, кръвопийците да ни смучат само............ Нека докажат, че не са ми строшени баш мойте стъкла може Хорейшио да викнат :mhihi: . Така минах номера аз, инче да съм назад със 100ка поне за стъкла само, на чорбичка да си ги сварят дано и да им нареже после всичко вътре като ги глътнат. :censored:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.11.2012
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Mi7ko_ » 25 Апр 2014, 18:26

Колеги явно има бум на кражбите.
-Преди два месеца ми откраднаха емблемата на багажника и се бях опитали двете стъкла на огледалата но са ги счупили и са ги зарязали също така и двете запазени капачки на джантите.
-Снощи на колата паркирана два метра по нагоре от мен са му свалили джантите - сутринта бях в шок. Взех някакви измислени секретни болтове и се оказва, че на три от джантите имам по един развит болт.... сега мисля да си взема оригинални на БМВ поне да знам че ще ги затрудня боклуците.... До колкото разбрах от човека на който са му смъкнали джантите е бил четвърти за деня при гумаджиите за "гуми и болтове"

Тия заслужават да ги :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang:
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от F3P » 28 Апр 2014, 15:35

Mi7ko_ написа:.... До колкото разбрах от човека на който са му смъкнали джантите е бил четвърти за деня при гумаджиите за "гуми и болтове" ...


И това не му ли е прозвучало поне малко странно :?:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.11.2012
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Mi7ko_ » 29 Апр 2014, 7:33

F3P написа:
Mi7ko_ написа:.... До колкото разбрах от човека на който са му смъкнали джантите е бил четвърти за деня при гумаджиите за "гуми и болтове" ...


И това не му ли е прозвучало поне малко странно :?:

....
Е то е ясно че е имало акция общо взето трябва или на платен паркинг, или в гараж да си държим колите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Elesar74 » 14 Май 2014, 10:08

Знаете ли колеги, напоследък си мисля, как едни крадци, крадат от други крадци. Може да се замислите, вие лично какво сте откраднали някога или продължавате да крадете. Формите са изкл. разнообразни, аз тия дни се замислих за Windows-a който ползвам и не съм дал един лев за него. В тази връзка ще променя нещо. Само 3 поста по нагоре е описан умишлен опит за измама, само с какви мотиви. Някой плащал за каско(като че ли е задължително) и кръвопийците(незнайно кои), смучели яко. И това е основание г-н dbanchev да се превръща в измамник, което той явно много добре осъзнава. Уважаеми господине, никой насила не ви кара да правите каско. И това, че давате доброволно някакви пари, това е ваш личен избор, мотивиран от страх, че ще загубите любимият си автомобил. Ако мислите, че с измама може да си върнете част от тях, питам Ви, защо изобщо ги давате? Или хем да съм защитен, хем умишлено да мамя, за да си върна част от парите. Това е доста подло отношение. И колко ли са така. Аз съчувствам на честните хора, които страдат от кражби. Но на крадци и измамници, когато ги крадат, това е справедливо. И си мисля, че честните хора по-малко ги крадат, макар че самия вид "честен човек", е нещо като бялата лястовица. Мисля си, че в България има много крадци и по-важното, никой не иска да спре да краде. И теми като тази ще избуяват и проклятията и възмущението в тях ще растат. Предлагам ви просто един по-различен поглед към действителността, ако имате сила да се погледнете от тази страна, полезно е.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от dbanchev » 14 Май 2014, 15:25

Колега Елесар, не че нещо ама поста ти сеедно го е писала госпожица в 4ти клас, която вярва в дядо коледа........... Ти застрахователите ли жалиш бре пич............... :mhihi: Та те са най- големите мутраци и бандити, какво да ги жаля, ест, че като съм им кешил каско, ще гледам да си взема някой лев.............. Или викаш да си плащаме каско, го да си лапкат само пичовете и крадците да ни смучат и да сме си супер честни.......... С измамници и бандюги няма честност колега............... Спонсори сме на прекалено много измет в тая държавица за да сме честни и почтени със същата тая измет............ Мисля, че доста колеги ще се съглсят с мен....... :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Делян » 14 Май 2014, 21:25

Явно не осъзнаваш, но независимо кого лъжеш(в случаят застрахователите, били те и мутрагени)ти сам си плюеш на достойнството и се превръщаш в лъжец и измекяр.
И в место да те е срам от мисленето ти, ти се гордееш, че видиш ли голямо геройство е излъжеш и да прецакаш системата...И едва ли не ще изкараш Elesar74 адският наивник, че ти каза някои истини.
Жалкото е, че най-вероятно си прав, че много колеги ще се съгласят с теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от weedminer » 15 Май 2014, 8:16

Със сигурност колега не бихме се съгласили с теб :mhihi:

Иначе и на мен са ми крали работи, отивам взимам китайски, яд ме е и така всичко си продължава. За сега имам късмет и си държа колата в 90% от времето на паркинг или гараж, ама нали знаете - има 10% дето... :confused:


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от dbanchev » 15 Май 2014, 11:12

Ок пичове не сте съгласни живи и здрави........ Кръводарители и спонсори щом ви кефи да сте лошо няма....... :wave: Преди и аз мислех като вас. Гепиха ми огледалата и лайсните по броните- 200лв назад, ест липси не се плащат и от каското водичка с ледче е така да се почерпя.... Гепиха ми емблемите- 50ка назад, нема ядове- требва да се друсат наркотата живи здрави пак водица с ледче....... Гепиха ми пак огледалата... Това в рамките на година и нещо, вече избуших, кото сметнах каско и всичко гепено стана към 1000ка общо :banghead: :ranting: Разходих се по моргите снабдих се със строшени огледала, метнах ги до колата, викнах мобилната група, описаха ги и не бях с 50ка назад......... Ако има нещо ненормално в това здраве му кажете или не- да си цакам на наркомани, мутраци, скапаняци, мангали и каква ли не сган и да се хваля тука колко съм честен е мерси пичаги........ Тия пари ще ги дам на близките си, но да се правя на герой, че ме гепят и си плащам каското и пия вода с тиня........... незнам.............. Не става въпрос да ида да сваля и аз от някой колега това дето са ми гепили........... това НИКОГА не бих направил, но да жаля застрахователите че съм им платил 500лв каско и са ми платили лайсни и огледала пр. с лека измама от моя страна, въпреки, че съм си в правото, за мен това не е измама, те са 300камъка пак напред от мен.............. :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 320i
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от JuStDieSeL » 15 Май 2014, 12:03

От скоро имам кола и родителите ми мрънкат много да си направя каско но я вие като имате опит кажете ми струва ли си..? Причината да ми мрънкат е че съм бил млад Шофьор и т.н само че като чета все повече ми се струва че не си струва все пак колата ми струва 4 бона ако и сложа прекъсвачи и секретни болтове няма ли да е достатъчно?

Ако огъня нещо , чукна , счупа по колата това каско ще ми изплати ли и въобще за млад шофьор задължително ли е каското и има ли ползи от него??

Офертите които ми предлагат за каско са 250-350лв което не са малко пари.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook