Как да се предпазим от кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от BMW120 » 20 Фев 2014, 22:17

ми не щото си бръмчат с тапи в джобовете и го заглушават...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.02.2014
Пол: Мъж
Кара: 320D / E90
Мечтае да кара: E92

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от mnd » 25 Фев 2014, 22:12

След всичките тези коментари категорично реших да си продам любимия Е90...
И без това от 3 години я карам само две седмици в годината... Само събира прах в гаража и разходи за консумативи, данъци, застраховки и винетки...
Но раздялата ще много тежка... След всичките тези 8 години съвместен живот, толкова прикличениа, 130к км пътувания из 2 континента и 6 страни...
Всеки път когато се кача в нея изпитвам същата тръпката когато че ли се качвам за първи път. Сигурен съм че не съм единствен който чувства така...
Не знам как си го обеснявате вие, но аз се убеждвам че не сме страна за такива автомобили. Източния ни манталитет наделява. Май скоро няма да се промени, какво ще кажете?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Bexim » 26 Фев 2014, 8:56

Колега, ти си караш колата точно така, както трябва - на дълги разстояния, а не до работа и обратно...
След като я имаш от 3 години и имаш гараж - не виждам какво те притеснява... Още повече с всеки месец тези коли стават по-стари, по-малко апетитни и крадците не биха рискували за жълти стотинки, каквито са за тях едни - 5-6к лв.. Щом ти е още кеф да я караш - не знам защо ще я продаваш. :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.02.2014
Пол: Мъж
Кара: 320D / E90
Мечтае да кара: E92

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от mnd » 27 Фев 2014, 13:55

Всъщност я купих преди 8 г. последните 3 не съм в БГ и за това мога да я карам само през опуските... Но като чета разказите на колегите виждам че и в гаража не е сигурно!
За това мисля да я продам.
И как да не й се кефя още?! Поръчал съм си я с оптимални екстри, всичко необходимо за шофиране с удоволствие...
Чакал съм я три месеца да я произведат и доставят...
Жена ми не на празно проявява ревност че отделям повече внимание на колата си... :lol:
Ще видя как ще се развият нещата, ако излезе някой читав клент ще му я дам. Ако не - още по добре... ще продължава да ме кефи. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от bangelov » 27 Фев 2014, 19:39

Колега за тези 8 години колата ти се е обезценила доста повече отколкото сега някой да я откраде и да загубиш пари :idea:
Нямаш ли каско ? Да вярно, че е разправия и ходене по мъките, но има шанс след 6 месеца да ти платят 70-80% от колата евентуално ако имаш такава случка (не го пожелавам на никой).
Аз по скоро бих изтъкнал като причина за продажба, че малко време я караш и само застоява в гаража, което и смъква цената без реално да я ползваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от top » 12 Мар 2014, 22:25

На мен снощи ми откраднаха огледалата, явно боклука не са го притеснили камерите. Вероятно и каското няма да го покрие. На огледалата са им развинтени болтовете а кабела е срязан.

От третата минута нататък:

http://youtu.be/RhGTnQlhtXQ

Като сложа нови огледала и им изпиля главите на болтовете дали ще могат да ги откраднат ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от SaSo » 12 Мар 2014, 23:29

Бати мръсния боклук... Отне му точно 5мин... Да не му стигнат за лекарства да си купи...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Leon » 13 Мар 2014, 8:50

Абе то рано или късно някоя доза ще го убие, но това не решава проблема.
Never mistake motion for action...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от randity » 13 Мар 2014, 10:10

Изведнъж изпитах страшен садизъм в мен и се представих как съм в Реното, както е клекнал от дясната страна да се врежа в него с Рендето. Ебати мръсния боклук. Колега, огледалата ти са поръчани 100%, разгледай форума дали някой не търси да купи, разгледай Продавалник със заглавие "Купува огледала за Х5" или подобно.

Мамицата им недоносена на такива боклуци, как в тоя момент не си решил да идеш да пушиш една цигара и да му пръснеш китарата с нещо, дано изгние у адски мъки :ranting: :ranting:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от armani78 » 13 Мар 2014, 19:07

Малеее ужас,сега го изгледах,направо ми идваше да вляза в лаптопа си и да го докопам тоя ....направо полудях от гняв че нищо не мога да направя..колега аз имам също Х5 Е53 и знам колко си обичам колата.Аз редовно ставам нощем и само се моля да не видя някой да сваля нещо че ще ме вкара в беля.Аз също съм сигурен че тоя са му поръчани такива огледала.Не знам за вас но аз хвана ли някой ще го натроша ,после в багажника и горе на Витоша да го копам .Докато има търсене на такива дефицитни части ще има и кражби :bang: :oops: :bang: :oops: :bang: :oops: :ranting: :dummy: :banghead: :D :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от top » 13 Мар 2014, 20:25

Аз ако го хвана само бих му отрязъл до китките двете ръце и бих го пуснал. По много грозен начин ми е съсипал колата:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от SaSo » 13 Мар 2014, 20:58

Еее бати боклука нямам думи... Дано ти ги плати застрахователя... Ако счупиш стойката дали няма да платят...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.04.2013
Пол: Мъж
Кара: C250 TD
Мечтае да кара: G class

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от saxoto » 07 Апр 2014, 22:01

На брат ми от е39ката му свиха капачките на джантите стил 31 където са, принуди се купи си други за 60 лв, на моята кола пък се мъчиха да ми откраднат бронята , начупиха ми емблемите , дано само да я намирам, че направо си е страхотия

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от Borymeckata » 09 Апр 2014, 9:29

Съжалявам за проблемите ти, Колега. Ти да си жив и здрав, ще изкараш пари и за нови огледала, и за нова кола. А тоя мизерник, парите от огледалата за химиотерапия да даде, и да не му стигнат...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 3.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как да се предпазим от кражби

Мнение от armani78 » 15 Апр 2014, 6:54

Колеги,снощи са ми откраднали огледалата на Х5 .Не знам какво да ги правим вече тия крадци,направо съм бесен.Цял ден съм като болен,яд ме е че не съм го видял как ми сваля огледалата,само това ми е мечтата цял ден...Не са успели да свалят стъклата а са ги счупили,може би някой се е учил на моя джип.Бесен съм само като се сетя какво ми стана сутринта като си видях колата,не ми се пише повече,ще опитам да кача няколко снимки.. :bang: :bang: :bang:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook