Американските VS Европейските спортисти

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от acho.rs » 21 Авг 2011, 16:51

Ей , старото куче се е сетило за форума :yes:
Още един пример - Porsche .. години наред правеше един много добър за времето си автомобил. В един момент се оказа пред сериозна финансова криза. Направиха Boxster - света ги оплю, но стъпиха финансово на крака. Направиха Cayenne, на базата на VW, света го разграби. Сложиха дизелов двигател, сложиха 4х4, направиха дизелова лимузина с 4х4. Анатема за хард-кор феновете, НО фирмата ИМА пари да прави CGT, GT2RS и брилянтното GT3RS.

- да , ама Порше си държат на ценности в основния модел - 911 . Той продължава да е със 6 цлиндров АТМОСФЕРЕН задно разположен боксер . Продължава и да е най-горзния спортист , евър , но върпеки това се радва на огромно търсене . Тъй че Порше не са изневерили на нищо от традициите си , за разлика от някой други производители .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от BadAngel » 21 Авг 2011, 23:50

не знам тия поршета...

сега нали излезе нов модел.. аз много трудно откривам външни разлики със стария

до някаква степен ме дразни традиционализма им :)
No bling at the Ring

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от Alex 320i Cabrio » 22 Авг 2011, 13:55

acho.rs написа:Ей , старото куче се е сетило за форума :yes:
Още един пример - Porsche .. години наред правеше един много добър за времето си автомобил. В един момент се оказа пред сериозна финансова криза. Направиха Boxster - света ги оплю, но стъпиха финансово на крака. Направиха Cayenne, на базата на VW, света го разграби. Сложиха дизелов двигател, сложиха 4х4, направиха дизелова лимузина с 4х4. Анатема за хард-кор феновете, НО фирмата ИМА пари да прави CGT, GT2RS и брилянтното GT3RS.

- да , ама Порше си държат на ценности в основния модел - 911 . Той продължава да е със 6 цлиндров АТМОСФЕРЕН задно разположен боксер . Продължава и да е най-горзния спортист , евър , но върпеки това се радва на огромно търсене . Тъй че Порше не са изневерили на нищо от традициите си , за разлика от някой други производители .


често сме спорили с теб, но тук съм АБСОЛЮТНО съгласен с теб...

Остава да събирам пари за 996ГТ3РС преди да се качат като 964РС...
Power is Nothing Without Insanity

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от alx » 22 Авг 2011, 16:07

Alex 320i Cabrio написа:
acho.rs написа:Ей , старото куче се е сетило за форума :yes:
Още един пример - Porsche .. години наред правеше един много добър за времето си автомобил. В един момент се оказа пред сериозна финансова криза. Направиха Boxster - света ги оплю, но стъпиха финансово на крака. Направиха Cayenne, на базата на VW, света го разграби. Сложиха дизелов двигател, сложиха 4х4, направиха дизелова лимузина с 4х4. Анатема за хард-кор феновете, НО фирмата ИМА пари да прави CGT, GT2RS и брилянтното GT3RS.

- да , ама Порше си държат на ценности в основния модел - 911 . Той продължава да е със 6 цлиндров АТМОСФЕРЕН задно разположен боксер . Продължава и да е най-горзния спортист , евър , но върпеки това се радва на огромно търсене . Тъй че Порше не са изневерили на нищо от традициите си , за разлика от някой други производители .


често сме спорили с теб, но тук съм АБСОЛЮТНО съгласен с теб...

Остава да събирам пари за 996ГТ3РС преди да се качат като 964РС...


аз пък го виждам по-различно... просто не сте карали новото 911... по-голямо, по-разлято... усеща се много по "гт" от колкото предишното.

аз си мисля, че каймана ще е новото 911 като пазарна политика а 911 ще го мерят срещу слс и р8...

за гт3рс- това не е кола за извън пистата.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от acho.rs » 22 Авг 2011, 18:17

911 не могат да го сложат срещу Р8 и СЛС . Доста по-бавно е ...

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от Alex 320i Cabrio » 22 Авг 2011, 19:18

[quote=alx]

аз пък го виждам по-различно... просто не сте карали новото 911... по-голямо, по-разлято... усеща се много по "гт" от колкото предишното.

аз си мисля, че каймана ще е новото 911 като пазарна политика а 911 ще го мерят срещу слс и р8...

за гт3рс- това не е кола за извън пистата.[/quote]

Виж ся, ний доматито не го ядем с колците...

Тая тенденция при 911-ката я има още от 996 насам...

911 никога няма да се цели в R8 или SLS, вервай ми...

Тук тихичко приемат депозити за новата 928... Ни ма питай от къде знам. Това ще е конкуренцията на горенаписаните. И ще е по-добро, натюрлих...
Power is Nothing Without Insanity

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от alx » 22 Авг 2011, 19:58

аз като кажа "911" не разбирам "карера" ... визирам турбо, турбо с, гт2, гт3 , гт3рс

в това отношение с изключение не-гт3 колите другите вече определено вървят срещу р8 и слс...

... карерите са - не знам всъщност за какво служат и каква публика им ръкопляска... знам само че не си струват парите... всъщност.. нито едно порше с изключение на каймана не си струва парите ама такъв съм си аз- карал съм ги всичките и... си оставам гардеробен хейтър :)

адаш- това за 928 - никога не съм ги разбирал тия коли. те и за това са и толкова "известни". като го направят новото- ще видиме в какво е премерено.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от acho.rs » 22 Авг 2011, 20:02

... карерите са - не знам всъщност за какво служат и каква публика им ръкопляска...

- за тези които нямат пари за ГТ3 или Турбо :mhihi:
Все едно да питаш - за какво служи Корвет C6 :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от alx » 22 Авг 2011, 20:13

acho.rs написа:
... карерите са - не знам всъщност за какво служат и каква публика им ръкопляска...

- за тези които нямат пари за ГТ3 или Турбо :mhihi:
Все едно да питаш - за какво служи Корвет C6 :D


базовия корвет е 50% от карерата (с). "евтини забавления" - за това служи базовия ц6.

ако сравняваме за тези пари- взимаш един ц6 з06 карбон едишън и поцепваш карерата във всяко отношение и си чешеш крастата докато го правиш (щото можеш да вземеш и един гтр и да поцепиш ц6з ама няма да си чешеш крастата а мъдете докато го правиш)...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от acho.rs » 22 Авг 2011, 20:15

:OT: Не мислех , че ще дойде момент да пусна алх в бисерите на форума :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от BadAngel » 22 Авг 2011, 21:18

тук съм абсолютно съгласен

за парите на обикновената карера може да се вземе сериозен автомобил

..в лицето на ГТР :)

бтв в аутогеспот вече има снимки на улицата на новото 911, как става тая работа, като още не е минала официалната премиера..

и нещо друго, отказали са се от стъкления покрив, сега вече е цял панел като.. старите поршаци, който излиза отвън като се отвори (покрива не е двоен)
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от acho.rs » 22 Авг 2011, 21:45

Айде стига сега - за тия пари кво може да се вземе . То и на цената на 318ка може да се купи Голф ГТИ , който ще я поцепи , ще се обадят и хора , че с 250 евро за софт , ще я изкорми а пък с още 3-4к евро ще ускорява по-бързо от М3 ... ама , нали знаем ги подобни изказвания :winky:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от alx » 22 Авг 2011, 22:02

acho.rs написа:Айде стига сега - за тия пари кво може да се вземе . То и на цената на 318ка може да се купи Голф ГТИ , който ще я поцепи , ще се обадят и хора , че с 250 евро за софт , ще я изкорми а пък с още 3-4к евро ще ускорява по-бързо от М3 ... ама , нали знаем ги подобни изказвания :winky:


говориме за цени на сток коли.

иначе опре ли до тунинг- немците изобщо не са играчи в тая категория.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от BadAngel » 22 Авг 2011, 22:26

ачо,

никога с парите, с които можеш да засилиш турбо мотор не можеш да направиш еквивалентен атмосверен

всъщност ние тук говорим за стоковици, не знам що намеси иконата ГТИ :)
No bling at the Ring

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: „Петицата” ще получи най-силния дизел на BMW

Мнение от K_Ilkov » 23 Авг 2011, 8:56

за малко си помислих, че съм чукнал на друга тема :mhihi:
тая не беше ли за М550хд как стигнахме до голфовете :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook