Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 16.01.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: самолет

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от DON-VITO » 18 Яну 2010, 9:28

ИМА НАЧИН ! мои познати си взеха роувар 2008 г. модел на изплаштане .Процедурата е следната - отиваш и си харесваш колата вземаш кординатите на продавача адрес тел. преснимаш всичката бумащина на автомобила и се пребираш. Хеброс лизиг е една от фирмите които предлага лизинг на автомобили втора рака от чужбина ! Предоставяш документите на лизингодателя и той първо минаваш една процедура по одубрение на лизинга .Послесе лизингодателя се сварзва с продавача и прави зделката с продавача и превежда парите по банков път кам продавача и ти почваш да изплащаш колата в българия по договорената схема . Всичко зависи от това как ще се договориш с лизингодателя. доста е тромава процедурата но така е в БГ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: София / Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 M3, Evo IX, TLC BJ73
Детайли за колата: E46 M3 '04
Lancer Evo IX '06
Toyota Land Cruiser BJ73 '87

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Sorrow » 18 Яну 2010, 11:15

Да, предполагам... като се сетя колко време ми отне вътрешния лизинг преди :D. Иначе и аз си представях така процедурата, но Хеброс не съм ги чувал, което ме навежда на мисълта, че условията им може да не са от най-добрите. В момента съм на Райфайзен и съм впечатлен от коректността и гъвкавостта на лизинга им, но да не правя реклами.
Така обаче колата излиза доста повече и честно казано се губи смисъла да се купува отвън, тъй като специално въпросните купета доста си приличат по цени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Emooo » 14 Мар 2010, 14:29

Здравейте,

прочетох доста теми във форума и чесно казано направо ме отказахте да си купувам кола от Германия. Бях се навил на Е60 - 2006 за около 20к евро. Като гледам какви трудности има направо не ми се тръгва. Английския ми е перфектен и очаквах да мога да говоря на английски с швабите но някой спомена че ако не знаеш немски не става. Май ще купувам някакъв буклук на лизинг от БГ :(.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 14 Мар 2010, 19:30

Какви трудности бре колега :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от bg20010 » 15 Мар 2010, 0:00

Ако искате да взимате кола от швабско от частно лице (това е най-доброто) трябва да го правите от Северо-западна Германия-най-доброто!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от icog » 21 Мар 2010, 20:31

Здравейте колеги,
Един казус по темата:

Купихме си една кола от частно лице в Германия преди време. Имаме талоните и договора + ключовете и колата. В момента е на немски номера, на собственика - не е отписана от там. Немеца обаче го няма в страната и не мисли да се връща.

Мога ли с тези документи да отида в техния там КАТ, да отпиша колата и да си взема транзитки? Задължително ли е да присъства и швабата бивш собственик?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 22 Мар 2010, 11:09

Може, няма проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от icog » 22 Мар 2010, 11:41

Супер, много благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от bg20010 » 11 Апр 2010, 11:06

Ir0n написа:Може, няма проблем.



И аз имах един познат,със същия проблем.Отиде до Де и си я отписа без проблем. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.10.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от simobg » 04 Май 2010, 19:44

А не ви ли притеснява фактът, че всички в Германия карат с газ до ламарината.
3-4 пъти съм карал кола по техните магистрали - всички карат кой с колкото може.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 06 Май 2010, 14:35

Нема страшно, то повече от 20сек не можеш да караш с пълна газ, защото се някой пред теб ще се тътри с 90...И аз там карам с пълна газ, последния път ходих от Дортмунд до Хамбург о обратно, 800км, средна скорост 60 по борд компютър, ама където можеше карах с 190 ...

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.10.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от simobg » 07 Май 2010, 8:59

Ir0n написа:Нема страшно, то повече от 20сек не можеш да караш с пълна газ, защото се някой пред теб ще се тътри с 90...И аз там карам с пълна газ, последния път ходих от Дортмунд до Хамбург о обратно, 800км, средна скорост 60 по борд компютър, ама където можеше карах с 190 ...


Явно зависи на какъв трафик случиш. Преди близо 2 месеца трябваше да стигна от Берлин до Мюнхен (грубо 650 км).
Взехме ги за 4 часа. Сигурен съм обаче, че много от тези, дето успяваха да ни изпреварят (с над 200) са го взели за още по-добро време ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 07 Май 2010, 19:41

Е те всички за Мюнхен са пътували :ok:

Иначе респект, ако наистина сте го зели за 4 часа разстоянието ;)

Аз иначе ги кръстосвам всеки ден немските аутобани и така съм останал с това впечатление. Действително зависи кога пътуваш, през нощта е доста пусто, за разлика от рано сутрин или към 17-18ч.
Мисля че повечето от хората пътуват всеки по работа, която едва ли е на повече от 100, 150км. В пиковите часове едва ли карат нон стоп с 200 ;) :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 29.09.2003
Местоположение: de

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от playordie » 08 Май 2010, 15:35

Какви документи ми трябват да отпиша кола от германия? Мисля да докарам 1 с немски номера до бг и като се прибера в германия да я отпиша (така не се налага да плащам застраховка и номера).

И един въпрос по обратната процедура - как да внеса кола от бг в германия (отписване, номера, застраховка)?
Любов има само в чата, в сапунените сериали и розовите книжки, всичко друго опира до пари и секс!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 9.02.2010
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от bushko » 08 Май 2010, 16:00

Здравейте колеги.моята е взех от Германия говорих с частно лице там и я взех от него по принцип е хубаво да е от частник или от оторизиран сервиз.И в двата случая цената е леко по висока но качеството е много по добро.защото авто къщите се държат от всякакви но не и от германци.Мога да помогна на СЕРИОЗНИ ХОРА за закупуването на автомобил можете да ми пуснете лично съобщение.Другият вариант е отделяте време и нерви и отивате. :D :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook