Международна шофьорска книжка

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 03 Юли 2004, 11:48

CheGevara написа:
PESCHO написа:да ве и мен ме интересува тва... и аz мисля да правя немска книжка... ама не мога да не си дам бг книжката,всъ6ност мога,ама тогава става много дебела цумата която трябва да дам zа 4исто нова немска книжка,а като ти я вzемат бг книжката пла6та6 на половина (няма логика ама...) zа немската.. с вси4ки страни от ЕС мисля 4е е така... та и мен ме интересува,6е ме гледат ли странно на6те куки като им дам немска книжка..

имам отговор и на този въпрос :lol: :lol: :lol:
Ако си с чужда книжка (да кажем немска), можеш да караш в БГ 3 месеца. След това отиваш в КАТ и пускаш молба за БГ книжка въз основа на немската, те ти дават и ти взимат немската. Като решиш, че не ти се стои вече в БГ и искаш обратно, отиваш в КАТ и пускаш молба, че си искаш немската книжка ... от КАТ ти взимат българската и ти дават немската обратно. Това е процедурата която между другото е и практика в цяла Европа.


Аз си имам и БГ и немската. НЕ ми я взеха немците просто. Както и не ме караха да правя легализация на БГ книжката - 40 евро тук. Просто има много вратички и си зависи от чоека.
В БГ са ме спирали няколко пъти и съм им давал немската. Пулиха се, ама наистина се усеща, че удря на кухо. Ако не некой як комплекс може да се заяде. Мен ме пускаха.

Ако пък за лош късмет ви вземата БГ книжките в ДЕ, просто в БГ кажете, че сте си загубили БГ книжката. За 36 лева ви издават нова и е пей сърце.

Глупости от рода на да караш с БГ в Германия говорят за несериозно отношение към себе си. На мен ми струваше цялата процедура 300 евро, което предвид застраховката, която плащам за колата ми тук е смешно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 9.05.2004
Кара: ....

Мнение от netsurfer_bg » 03 Юли 2004, 13:17

а аз искам да ви питам как карате коли с немски номера?? Септември заминавам да уча във Франция, затова искам да знам как мога да си купя кола там и да я карам с техни номера. В книжката от университета /която ми пратиха/ пише, ч мога да карам 1 година с мойта си БГ книжка. Мерси предварително
BMW 318is E30 / BMW 318ci m54b25 кабрио :) / BMW е90 318d
ех '06 AUDI A8 4.2 ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 12.06.2004
Местоположение: ВАРНА i GERMANY
Пол: Мъж
Кара: 3er E46 N42 2003
Мечтае да кара: X6 hamann tycoon

Мнение от PESCHO » 03 Юли 2004, 14:17

Diablo написа:
CheGevara написа:
PESCHO написа:да ве и мен ме интересува тва... и аz мисля да правя немска книжка... ама не мога да не си дам бг книжката,всъ6ност мога,ама тогава става много дебела цумата която трябва да дам zа 4исто нова немска книжка,а като ти я вzемат бг книжката пла6та6 на половина (няма логика ама...) zа немската.. с вси4ки страни от ЕС мисля 4е е така... та и мен ме интересува,6е ме гледат ли странно на6те куки като им дам немска книжка..

имам отговор и на този въпрос :lol: :lol: :lol:
Ако си с чужда книжка (да кажем немска), можеш да караш в БГ 3 месеца. След това отиваш в КАТ и пускаш молба за БГ книжка въз основа на немската, те ти дават и ти взимат немската. Като решиш, че не ти се стои вече в БГ и искаш обратно, отиваш в КАТ и пускаш молба, че си искаш немската книжка ... от КАТ ти взимат българската и ти дават немската обратно. Това е процедурата която между другото е и практика в цяла Европа.


Аз си имам и БГ и немската. НЕ ми я взеха немците просто. Както и не ме караха да правя легализация на БГ книжката - 40 евро тук. Просто има много вратички и си зависи от чоека.
В БГ са ме спирали няколко пъти и съм им давал немската. Пулиха се, ама наистина се усеща, че удря на кухо. Ако не некой як комплекс може да се заяде. Мен ме пускаха.

Ако пък за лош късмет ви вземата БГ книжките в ДЕ, просто в БГ кажете, че сте си загубили БГ книжката. За 36 лева ви издават нова и е пей сърце.

Глупости от рода на да караш с БГ в Германия говорят за несериозно отношение към себе си. На мен ми струваше цялата процедура 300 евро, което предвид застраховката, която плащам за колата ми тук е смешно.
абе и аz си го мислех тва,ама те не се ли водят в некви компютарни регистри тея zагубените книжки ,после ако ме хванат 4е лъжа не стаа ли о6те по брутална преебавка

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 03 Юли 2004, 19:30

PESCHO написа:
Diablo написа:
Аз си имам и БГ и немската. НЕ ми я взеха немците просто. Както и не ме караха да правя легализация на БГ книжката - 40 евро тук. Просто има много вратички и си зависи от чоека.
В БГ са ме спирали няколко пъти и съм им давал немската. Пулиха се, ама наистина се усеща, че удря на кухо. Ако не некой як комплекс може да се заяде. Мен ме пускаха.

Ако пък за лош късмет ви вземата БГ книжките в ДЕ, просто в БГ кажете, че сте си загубили БГ книжката. За 36 лева ви издават нова и е пей сърце.

Глупости от рода на да караш с БГ в Германия говорят за несериозно отношение към себе си. На мен ми струваше цялата процедура 300 евро, което предвид застраховката, която плащам за колата ми тук е смешно.
абе и аz си го мислех тва,ама те не се ли водят в некви компютарни регистри тея zагубените книжки ,после ако ме хванат 4е лъжа не стаа ли о6те по брутална преебавка

за diablo:
има 2 варианта за книжка на чужденец в ГЕР. Единия е да кажеш че имаш БГ книжка а другия е като кажеш, че нямаш никаква :lol: Ако караш по начин 1 ще трябва да се явиш на изпит и ако го вземеш, за да ти дадат немската книжка ти вземат БГ книжка. По закон (който и в БГ е така) нямаш право да имаш 2 свидетелства за правоуправление които да важат! Това че си минал метър ме навява на мисълта че не съм пил отдавна :bchug: Не можах да разбера какво имаш впредвид с тези 300 EUR ... :conf: но ако имаш впредвид кола регистрирана в БГ да се кара в ГЕР, ти казах какъв е закона ... това че не ти харесва си е твой проблем ... и право да го нарушаваш. :ok:
за PESCHO:
прав си! ако те хванат че имаш 2 свидетелства е документна измама. В БГ КАТ ако отидеш и кажеш, че си си загубил книжката за да ти издадат нова е измама. Може и да се оттървеш с глоба ако те хванат ...
Само не ми говорете, че можело и без и със и такива работи, номера ставали и други такива ... това, че ченгетата си затварят очите или от неразбиране или от незнаене не требва да ви говори че е така ... има си закони и рано или късно ще ви хванат в ГЕР и ще ви карат да си платите за цялата гяволия а в БГ ще почнат да се прилагат най-късно когато полицайте се пооборудват с малко техника ... така че даваш парички и си оправяш статуса и си караш с кеф в цяла Европа ... :driving:

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 04 Юли 2004, 8:24

iberian написа:CheGevara какви са тези неща в DE.За Австрия процедурата е следната.Имаш право да караш 6 месеца с БГ книжката.След това
отиваш и подаваш молба за Ав книжка.Изпита е САМО кормуване
и след около месец ти пращат писъмце да отидеш да си вземеш Ав. книжка.
Като ти я дадат ти ВЗЕМАТ БГ такава, като ти я пращат в БГ посолство
откъдето ти отиваш и си я вземаш обратно.Т.Е. на финала си с две
книжки.И 300 евро назад :D които си плащащ за изпита.И то ако
си с кола на познат.

ами така е в Германия с книжките .... изпита е листовки и кормуване. В Австрия си е Австрия ... може да има споразумение с БГ ... това е положението ... ако искаш ще ти намеря закона и ще ти прата кои държави имат споразумения с ГЕР за признаване на книжките.
А това, че БГ книжката ходи в БГ консулството го чувам за първи път :shock: даже днеска се обадих в нащо тук и ми казаха че сънувам :lol: :lol: :lol: тел. мога да ти го дам ако искаш :lol: :lol: Пак искам да ти напомня какво казах по-горе: има си закони, но това че се прилагат някъде по различен начин си е факт! Какъв е закона в Австрия незнам, но не вярвам да е по-различен от ГЕР. :wink:
iberian написа:И тва за колите с БГ регистрация пак не си се уточнил.Просто колата не трябва да е на ТВОЕ
име а например на някой роднина,който да ти е извадил пълномощно преведено естествено на немски :D

това е така ... но ако те хванат няколко пъти със същата кола не е доказано, че няма да ти лепнат пак обвинението ... особено ако те проверят през няколко месеца ... знам че някой хора имат късмет и просто ченгетата не ги закачат, НО точно преди 4 месеца ми рева един строител тук щото получи призовка за дело, защото караше колата си тук с БГ регистрация ... накрая си тръгна за БГ защото стана напечено. При мене е копие от повиквателната му ... а пари човечеца нямаше ... а съм почти сигурен, че той е вече в черните списъци по границите ... ама живот и здраве да е ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 12.06.2004
Местоположение: ВАРНА i GERMANY
Пол: Мъж
Кара: 3er E46 N42 2003
Мечтае да кара: X6 hamann tycoon

Мнение от PESCHO » 04 Юли 2004, 17:38

абе аz то4но така мисля да направя-да карам с бг номера тук,zа6тото е 100 пъти по тънко,колата няма да е на мое име,оба4е доколкото 4ух,ако кара6 с бг номера,трябва на 3 месеца да иzлиzа6 от ЕС... но дори и така да е,пак иzлиzа по тънко,отколкото да дава6 кинти на куците немци... в смисал.. zа моята кола която е 102 коня 6е пла6там няма такива zверски данаци,а ако пък съм и с немска книжка 6те гледат от колко време я имам и колкото по малко е времето от когато са ти я иzдали толкова по не4ове6ки zастраховки 6те трябва да пла6там(те zа това пове4ето немци които са на моята въzраст-20-карат некви фиести и пежо 106 или поло,6тот са само 55 коня) та както каzах,колата няма да е на мое име и 6те гледам да иzлиzам 4ести4ко от ЕС... пък и е по гъzарско с БГ номера :smoke: :bgflag: :wink: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 04 Юли 2004, 22:24

@CheGevara

300 евро ми беше ЦЯЛАТА процедура по изкарването на немската книжка.
Това е когато си правиш умшрайбунг (знаеш предполагам какво е) и това е случая в който няма как да кажеш, че нямаш БГ книжка, защото ти издават немската въз основа на българската.
Може би трябваше да ми вземат българската, може би не.. на един професор са му я взели преди 30 години, на 7 момчета които познавам не са им ги взели, на 4 са. Закона в този случай е за тези които го четат. Аз нямам време.
Не карам кола регистрирана в БГ в Германия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 5.03.2003
Местоположение: Sofia i drugi
Пол: Мъж
Кара: E90LCI и E30 Cabrio

Мнение от Dr.Schnaps » 04 Юли 2004, 22:40

iberian написа:Горещо ти препоръчвам да не го правиш.Ей така от опит ти го казвам.
:evil: :evil: :evil: Купи си кола от ДЕ и си я карай с немската
регистрация и Застраховка щото лошото бързо се случва и тогава си нямаш на идея за какви разправии и пари става на въпрос.

С удоволствие бих последвал съвета ти, ако засрахователите тук не ми бяха сложили 140% на застраховката :evil:
Но съвета ти не е ло6 :wink:
:arrow: "Хората си купуват неща, от които не се нуждаят, с пари, които не притежават, за да впечатлят хора, които не харесват."
:arrow: "Независимо колко добрини или колко злини си направил през живота си, броя на хората, които ще дойдат на погребението ти зависи основно от времето."
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 12.06.2004
Местоположение: ВАРНА i GERMANY
Пол: Мъж
Кара: 3er E46 N42 2003
Мечтае да кара: X6 hamann tycoon

Мнение от PESCHO » 05 Юли 2004, 2:56

iberian написа:Горещо ти препоръчвам да не го правиш.Ей така от опит ти го казвам.
:evil: :evil: :evil: Купи си кола от ДЕ и си я карай с немската
регистрация и Застраховка щото лошото бързо се случва и тогава си нямаш на идея за какви разправии и пари става на въпрос.

kakво имаш в предвид с "лошото се слу4ва бър3о" тя колата ше си е легална,няма да е на мое име,са след седмица си бегам към БГ и като се върна ше си напраа Umschreibung-a на книжката.освен това преди 10 минути си иzпратих баварката към БГ(едни приятели ми я карат натам) и ве4е е късно да я регистрирам тука,а и си е дебело...освен тва поzнаам маса народ дето така кара,половината Stuttgart кара с БГ номера,предимно майни с РВ номер...и тука има такива (Tриер)... ако си4ко е легално т.е. имам немска книжка и колата не седи пове4е от 3 месеца в ЕС и не е на мое име,а съм Vollmacht(übersetz auf Deutsch)кав е проблема?? :shock: :?: :conf:

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 05 Юли 2004, 7:12

абе то проблеми няма, докато не фрезираш някой автомобил .... недай си боже да е от рода 100 000 EUR :lol: :lol:
Наште зелени карти не са със същото покритие от 50 милиона EUR като европейските ... така че разликата се сещаш кой ще поеме :shock:
Още нещо за Др.Ракията ... малко са ти предложили на 140 % ... но въпреки това си заслужава. Защото:
първата година си при 140%, после слизаш на 120 и т.н. нормално е да караш на 80% дори и на 60% ... аз съм на 100% в момента. Плащам за мойто БМВ 1050 EUR на година за Гражданска и за частично каско. Ами я сметни сега гражданската в БГ (80 лв) и каското (незнам колко е) отделно зелена карта (350 EUR за 1 год.) която както и застраховката ще се вдига ВСЯКА година докато дойте на европейските нива! Още повече, че и от другата година влиза в сила немския вариант на гражданска отговорност и в БГ (сигурно сте чели).
Като сметне човек сега всичко:
1. купувам си БМВ в ГЕР
2. разходи по закарването - 300 EUR
3. митница, ДДС - около 800-1000 EUR
4. eko такси, гражданска и каско - около 1000 EUR на год.
5. зелена карта за чужбина - 350 EUR
6. Винаги в чужбина ще си на полицейска мушка ...

ами значи че аз тази кола требва да я карам поне 3 год. за да и избия разходите направени по нея и застраховките да са на далавера 8)
Още повече че се сещаш, че ако БГ влезе в ЕС през 2007 ДДС-то на колите отпада :lol: :lol: :lol:
Ами аз така го изчислявам и мисля, че не си заслужава цялата игра :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 05 Юли 2004, 12:36

Aз почнах на 100%.. и плащам 600 евро на година застраховка. Очаквам от сл. месец да съм на 40% :lol:
Ма ша виим де 8)

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook