дизел генерации

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.04.2024
Пол: Мъж
Кара: f36 420xd
Мечтае да кара: g82 m4

дизел генерации

Мнение от Mihail Tokmakov » 29 Апр 2024, 17:10

От известно време насам съм се решил да си направя генерацията на 2.0 дизела Б47(н47).
В българия обаче не знам кой се занимава с генерации и като цяло каква е цената и по-важното - какъв е резултата.
В Истанбул има една фирма, която се занимава само с генерации, цената е около 2200-2300 лв и звука като за 2 дизел е възможно най-добре ако въобще мога да се изразя така.
Ще ми е интересно да споделите къде сте си правили генерациите на нафтите и като цяло горе долу какви пари е стъпило цялото нещо.
Другият ми въпрос е, ако колата няма ДПФ и катализатори, минава ли ГДП и в случай че не мине, има ли как ДПФ-ът да се монтира обратно само за прегледа.
Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: дизел генерации

Мнение от DiscontroL » 29 Апр 2024, 19:43

В цяла България има доста хора, които правят генерации. Цената зависи от качеството и от типа генерация, който си избрал. След като се премахне ДПФ и катализатора трябва да се направят и софтуерни намеси за да продължи колата да си функционира нормално. За сега няма проблеми с ГТП, обаче ако е прекалено шумна колата катаджиите на улицата могат да те спрат от движение. За това трябва да се направи генерация с подходящо/и гърне/та и евентуално cut off клапа. Ще те насочим по-лесно към сервиз за генерации ако кажеш от кой град си или до колко километра макс ще можеш да закараш колата.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.04.2024
Пол: Мъж
Кара: f36 420xd
Мечтае да кара: g82 m4

Re: дизел генерации

Мнение от Mihail Tokmakov » 30 Апр 2024, 10:23

DiscontroL написа:В цяла България има доста хора, които правят генерации. Цената зависи от качеството и от типа генерация, който си избрал. След като се премахне ДПФ и катализатора трябва да се направят и софтуерни намеси за да продължи колата да си функционира нормално. За сега няма проблеми с ГТП, обаче ако е прекалено шумна колата катаджиите на улицата могат да те спрат от движение. За това трябва да се направи генерация с подходящо/и гърне/та и евентуално cut off клапа. Ще те насочим по-лесно към сервиз за генерации ако кажеш от кой град си или до колко километра макс ще можеш да закараш колата.



Аз точно това искам - downpipe - права тръба - гърне с клапа. От пловдив съм но няма проблем да отида и до софия, главното което ме интересува е качеството.
Другият ми въпрос е дали дизел с генерация може да не пуши - чел съм че това зависи от настройката на стейджа ама като гледам всички правени нафти пушат да си е*е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: дизел генерации

Мнение от Jorixa » 01 Май 2024, 9:01

Mihail Tokmakov написа:Другият ми въпрос е, ако колата няма ДПФ и катализатори, минава ли ГДП и в случай че не мине, има ли как ДПФ-ът да се монтира обратно само за прегледа.


То ще мине ама ще ти свалят еко категорията. Са тука важното е да си прецениш кое за теб е по-важно - да можеш да влизаш в центъра, или да бъдеш истински селянин. Тва с монтирането само преди прегледа дори не искам да го коментирам.

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook