реплика джанти

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.04.2024
Пол: Мъж
Кара: f36 420xd
Мечтае да кара: g82 m4

реплика джанти

Мнение от Mihail Tokmakov » 22 Апр 2024, 23:12

Здравйте колеги, в olx е пълно с реплика джанти от много фирми.
Ще се радвам да споделите мнението и опита си за такива джанти, защото уж имат сертификати за качество и по пътищата много хора вече карат с такива.
Другият въпрос ми е относно fitment-a, моята кола е f36 xdrive и по каталог OEM джантите са 8.0j/8,5j (19), но репликите, включително и aftermarket оригиналните почти всички са 8,5j/9,5j (19).
Как става слагането, фланци ли трябват или е друга врътката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: реплика джанти

Мнение от AlonsoBest » 23 Апр 2024, 8:33

G30 лятото го карам с реплики от OLX (всъщност отидох директно в магазинчето в Пловдив, но намерих обявата в OLX). Миналото лято колата ми тресеше при висока скорост, но всъщност се оказа не добър баланс. Това лято като ги слагах, направиха само нов баланс и всичко се оправи. Колата съм я карал към 7К км миналото лято, джантите бяха абсолютно прави, само баланс им трябваше. Фитмънта е перфектен, няма нужда от фланци, втулки и тн. И при G30-ката оригиналните джанти са 8/9J, а афтър маркета са 8.5/9.5J, като и ET-то е различно и си пасват без проблем. За xDrive и спорт пакет джантите е важното гумите ти са правилен размер, като бих ти препоръчал и да си вземеш гуми със хомологация (аз не взех с хомологация, но малко съжелявам за това). Ако не са с хомологация има вариант да има голяма разкина в диаметъра на преди и задни гуми и да ти товари раздадката. Бях се нагласил да сменям пак гуми това лято, защото по късно го прочетох това за хомолагация и се филмирах че от гумите тресе, но мерих моите гуми и нямат разлика в диаметъра, а и тресенето ми се оправи след баланса. Ако искаш да ти кажа от къде взех джантите, ми пиши на лично да не става реклама.
Изображение

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook