Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Добавяте ли двутактово масло към дизеловото гориво?

1. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, но колата ми е без ДПФ.
9
13%
2. Да, добавям, по възможност при всяко зареждане, и имам работещ ДПФ филтър.
2
3%
3. От време на време добавям. Нямам ДПФ.
8
12%
4. От време на време добавям и имам работещ ДПФ филтър.
0
Няма гласували
5. Преди добавях, вече не.
4
6%
6. Никога не съм добавял 2Т масло към горивото.
45
66%

Общо гласове : 68
старши ентусиаст
Аватар
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: 01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Анкета: добавяте ли 2Т масло към дизеловото гориво?

Мнение от Владо » 08 Мар 2018, 21:41

слагам 2т масло на всичките си коли в момента, от 2-3 години време... за бмв-тата не мога да кажа твърдо мнение, освен че си работят равномерно и меко, но те си бяха така и преди.
съществена е разликата обаче при либъртито. който е чувал тоз вм мотор знае, че е доста шумен. в момента работи изключително меко, не тресе... наскоро правиха диагностика в специализиран джип сервиз, казаха, че дюзите са в перфектно състояние... става дума за 15-16к км и малко повече от година време...

лично аз, независимо че изчетох много внимателно тестовете и изводите им, ще продължа да добавям 2т масло в дизеловото гориво, което зареждам... ще имам в предвид изводите, които прочетох, при евентуален проблем с моторите... до момента няма такъв :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Мнение от Zubcho » 10 Мар 2018, 14:59

Не знам дали някой прочете статията, но в нея пише, че след изследване на 2 нови двигателя 2Т маслото запушва дюзите, защото има отлагания от цинк и още един метал по самите дупчици от които излиза нафтата. Който го вълнува да прочете внимателно какво пише. Изследването е доста сериозно направено, а не тип BRI4ka.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: 01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 11 Мар 2018, 11:24

май четем различни статии... за никакви 2 нови двигателя не става дума, а теста за цинка е ... да кажем спорен, тъй като се съди за отлагания по дюзите в съответствие на използваното гориво... как така стана с почивката на 8-я час, че се нормализира и даже подобри изгарянето малко след това за мен е тайна :wave:

но не споменах основния ми критерий за ползването на 2т масло в горивото. въпросния тест е направен с "европейско" и "южно африканско" гориво, + нетретирано такова. въпросът е къде е нашето гориво, при положение че тук не се добавя такава елементарна добавка като тази против замръзване :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: овца във вълча кожа...

Мнение от hell's angel » 11 Мар 2018, 12:22

Zubcho написа: но в нея пише, че след изследване на2 нови двигателя 2Т маслото запушва дюзите

Не пише точно така. По-скоро пише, че ако натискаш като изоглавен въпросният дизеляк по осем часа, евентуално на втория тек, ще имаш спад в потока от дюзите в рамките на 2%. Имай предвид, че в тази лаборатoрия, при друго задание (заплащане), могат да изкарат коренно различни резултати :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Кара: BMW E39 530DA '00г.
Мечтае да кара: Murcielago SV

Мнение от Z3Ro* » 12 Мар 2018, 17:09

The_Bear написа:
Z3Ro* написа:Преди това не сипвах и масло, но за две зими в най-големия студ се налага да свалям дюзи и на стенд, защото някоя е излязла малко от нормите и не ми харесва работата на мотора. Последния път смених един разпръсквач, а две дюзи ми регулираха. :mhihi:

Да разбираме, че откакто сипваш масло не ти се е налагало в студа да сваляш дюзи и да ги носиш на стенд, така ли?
И откакто сипваш масло ти харесва работата на мотора?
А от колко време сипваш масло (и грубо, километри)?

Да, слагам масло след последната интервенция по дюзите - някъде около 3 хиляди километра са, но мисля така да продължавам. Относно тестовете - всички знаем, че има много голям интерес в бизнеса с добавки, с части за инжектори и с инжектори. Аз например, в темата за дюзите в е60, описах случка със сменени всички разпръсквачи и перфектни данни на стенда след това, а при обратна нафта с прости буркани нито една дюза не връща еднакво с някоя друга. Дори при една има разминаване над 50%. Съответно колата пуши като чайник и работи неравномерно. Свещи и реле са чисто нови, компресия в норма. А стендаджията си къса дрехите, че дюзите са перфект, а аномалиите са заради махнат егр...

младши ентусиаст
Аватар
Кара: 535d LCI

Мнение от andy » 13 Мар 2018, 8:13

Да бе да. Заради махнат ЕГР излишното на дюзите ще е различно. Колата ще пуши и т.н.

Това е след смяна на първите 3 дюзи.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: e46 330xd

Мнение от Kurtov » 13 Мар 2018, 9:49

Аз мисля да изгоря още 1-2 литра 2т масълце, друго е като утихне двигателя малко :).
Ще пиша, дали ми е блокирал двигателя. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Мнение от The_Bear » 13 Мар 2018, 12:12

hell's angel написа:
Zubcho написа: Имай предвид, че в тази лаборатoрия, при друго задание (заплащане), могат да изкарат коренно различни резултати :mhihi:

Очаквах и такава реакция. Обаче не ми е ясно на тези от лабораторията, или на някой друг (евентуално платил за резултатите), какво им дреме дали ще си сипвам някакво 2Т масло в колата или не?!? Никъде не се коментират марки коли, масла, сервизи... Не виждам връзка и логика някой да плаща за нещо си ей така. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: овца във вълча кожа...

Мнение от hell's angel » 13 Мар 2018, 13:05

Е не е ли ясно, сам си си отговорил на въпроса в предишните си мнения - какво мислиш да правиш след като си прочел статията. :mhihi: Да речем, производители и продавачи на 2-етилхексил нитрат разреден в някаква лека фракция и с разни поокрасени фрази по етикетите, има колкото щеш по света. Ни никого не му дреме какво ще си наливаш в резервоара, важното е откъде и какво би купувал.
Ubi dubium, ibi libertas

Предишна

Назад към Основен Форум