Нови гуми 2017

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми 2017

Мнение от Don_Diego » 26 Мар 2017, 22:10

Conti-то макар и хубав модел вече си е доста стар (възможно е да попадне на стар дот)
Uniroyal - аз лично много харесвам rainexpert серията. Карах на едно Мини няколко месеца с такъв модел и само положителни неща видях от тая гума
Nexen - конкретния модел е супер, с такива съм и за парите си няма по-добра гума
Goodyear и Bridgestone - бягай далеч от "зелените" им модели :yes:
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bavarcho » 27 Мар 2017, 18:50

Vra4anin написа:Нови новнични клефаре за пустиняка:

Изображение

Вече им врътнах едни 1000км, щом по врачанските кратери засега не са направили балони, значи са много яки и добри :mhihi:



интересен избор на марка, ако не е тайна защо се спря точно на нея?
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Bavarcho » 28 Мар 2017, 8:06

За финансовата страна ми е ясно, интереса ми е към конкретната марка. Понеже познавам човека дето почна може би първи да ги внася тези сръбкини и много хвалене падна нали сръбски, ама завода го купил Мишелин докарал техни машини.. Доста хора накупували от него и били доста доволни. Аз имам лични впечатление от другите сръбски гуми Рикен точно същия размер като твоя и същата кола, само че Х драйв, и на сухо бяха добре, но на мокро много зле, тях не ги знам какви са, един приятел беше взел колата с тях (почти нови)
Ако тези не са толкова зле на мокро бих се замислил за тях, че и аз съм на ред за 18-ки летни.
Да не разводняваме тук темата в основния форум има тема за летни гуми 2017г. ще е интересно да споделиш там за въпросните гуми :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от host » 28 Мар 2017, 10:43

Има една друга марка евтина, производство на концерн доставящ за f1... Пак на много тънки цени... Ама нека колегата @dexutar който скоро взе 4бр 18ки за един семеен седан сподели след като ги покара, че да не излезе, че само ги хваля.

________________

Всъщност май най-добре модовете дс преместят последните мнения за гуми наистина е темата за Гуми 2017

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Dextuar » 28 Мар 2017, 10:53

host написа:Има една друга марка евтина, производство на концерн доставящ за f1... Пак на много тънки цени... Ама нека колегата @dexutar който скоро взе 4бр 18ки за един семеен седан сподели след като ги покара, че да не излезе, че само ги хваля.

Малко е рано за генерални изводи, но засега сме доволни. За пръв път купуваме в семейството нещо различно от Дънлоп, Гудиер, Нокиан, Вредщайн, Конти и т.н "премиум марки". Просто колата (Е350 ЦДИ 2011г.) дойде с АМГ пакет и оригинални АМГ джанти, които са да не кажа голяма дума, но почти двойно по-леки от моите 17-ки :shock: Затова решихме да не ги сменяме и купихме нови джанти 16-ки за зимата. Първоначално доста време търсихме Нехен СУ4, но никъде ги нямаше и бяхме се навили да вземем Фулда Спортконтакт 2 (май така се водеха най-новия им модел), но пък там и цената е различна, а лятото не се минават повече от 7-8к км (абе въобще не сме и толкова за дизел, ама само дизели караме :mhihi: ) та повечето гуми ги махаме от старост, а не поради липса на грайфер. Та, бях много предубеден към гумите, които колегата host ми препоръча, но за сега останахме доста доволни. Монтирахме ги в петък и в събота направихме една разходка до Сърбия и обратно, смея да кажа на сухо гумите се държат доооста добре. На леко влажно също ги тествахме и не останахме разочаровани, а цената им почти на половината на Фулдата. Аз по принцип съм на мнение, че е смешно на кола, струваща 30к+, да сложиш гуми за по 126лв бройката, но и 2 години само да изкарат, пак ще са си избили парите. Ето за този модел става въпрос:

Aeolus Steeringace2 в размер 245/40 R18 97Y

Още веднъж благодарности на колегата host, че ми сподели за тези гуми, сам никога не бих си ги купил и погледнал, но той ми сподели опита си с тях и му се доверих :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Летни гуми 2017

Мнение от drago_pavlov » 28 Мар 2017, 13:33

Don_Diego написа:Аз ще си позволя да направя една препоръка: тъй като колата ти не е първа младост, живеем в България и все още се крадат гуми и джанти бих те посъветвал да търсиш алтернативна на топ марките, но с достатъчно високо качество (вредещай и нокиан са подобен тип според мен).

Значи тия дето сме със стари коли не можем да караме топ марки :shock: Язък, бях се насочил към Мишeлен PS4, ама щом казваш, ще се оглеждам за китайчета...

A за краденето каква е схемата? Ако джамбазите видят топ гума на стара коля я крадат, но ако е топ гума на нова кола не я пипат?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми 2017

Мнение от host » 28 Мар 2017, 15:16

На един приятел тая зима му бяха откраднали почти 4 нови Барум-а зимни от Голфето... Нито са топ марка нито нищо... Отива на гости до Варна, тръгва и след 2м спира, всички болтове отслабени на предна дясна липсват 2бр...луда работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Летни гуми 2017

Мнение от Don_Diego » 28 Мар 2017, 16:30

Какъв е смисъла да изсипеш 1000+ пари за гуми на кола детоксикация струва 3000? При наличие на бюджетен вариант, който не отстъпва чувствително в представянето си при нормално шофиране спрямо топ марката. Това, че изобщо няма да се доближат границите където ще си проличи предимството на топ марката е излишно да се споменава :idea:
С краденето схемата е, че едни секретни болтове няма да спрат наркомана да ти прибере новите мишелинки, барабар с джантите. Аз лично не искам като паркирам на непознато да се чудя дали колата няма да е на трупчета защото варел за 3к не представлява интерес за крадене, нито е бързо конвертируема стока, но пък 4 джанти с нови мишелинки от масов размер си е блазнещо за апаша :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми 2017

Мнение от host » 28 Мар 2017, 18:04

Казвал съм го и преди, всичко крадат, даже емблеми на е36 още се крадат... Защото знаят, че никой нищо няма да направи... И така си вървят кражбите... Къде воланче, къде гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Летни гуми 2017

Мнение от drago_pavlov » 29 Мар 2017, 11:58

Don_Diego написа:Какъв е смисъла да изсипеш 1000+ пари за гуми на кола детоксикация струва 3000?

Като размажеш 1-2 коли по нашите "магистрали" ще разбереш смисъла...
А и топ марикте 17" са по 180-200 лв., да не говорим за 15"... Как ги измисли тия 1000+...
Don_Diego написа:При наличие на бюджетен вариант, който не отстъпва чувствително в представянето си при нормално шофиране спрямо топ марката.

То при нормално шофиране може и с 20 годишни видинки... Разликата идва при екстремни ситуации - локва (или река) през цялото платно, някой спрял зад завоя в дъжда, кара без светлини нощем, стадо коне на магистралата... Все неща, типични за нашите пътища...
Сега може да ми обясниш колко км имаш и как теб не могат да те изненадат препускащи в аварийната лента коне :mhihi:
Don_Diego написа:Това, че изобщо няма да се доближат границите където ще си проличи предимството на топ марката е излишно да се споменава :idea:

Тия граници не са да караш с 300 по магистралата, както повечето си мислят...
До тия граници те докарват хилядите безумия по родните пътища...
Последният пример от миналата седмица - някъде по междуселските пътища около Стара Загора срещу мен се задава пасат. По едно време като се започнаха едни пируети, едни камшици наляво, надясно... Оказа се, че човекът дърпа ремарке пълно с циментени колове за лозето, които се разхвърчаха по платното... Представям си ако беше мокро или ако има отзад някой на 5-10 метра, приготвил се да го изпреварва...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Летни гуми 2017

Мнение от Kroki » 29 Мар 2017, 12:04

Май стана опита с преместването на мненията. Едитнах и мнението на Bavarcho, за да става ясно за какво говорите. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от acho.rs » 29 Мар 2017, 17:08

Vra4anin написа:
Bavarcho написа:интересен избор на марка, ако не е тайна защо се спря точно на нея?


Чисто и просто финансово. Предпочитам да карам чисто нова гума, била тя и не перфектна по всички показатели, от колкото 3-5 годишен втора ръка марков галош за същите пари. 107лв една гума 245/40/18 с 2 години гаранция, същия размер континентал е 3 пъти по-скъп. Не, че не мога да извадя 1200лв за гуми, но.... при положение, че мога за 430, защо не. Не карам с 250, не се правя на фитипалди, карам умерено динамично, за сега съм доволен и вършат работа. Ако 3 сезона изкарат, идеално.

Отделно конкретната марка - вече си бях купил зимни такива и като за първа зима която карам и с тези гуми и с тази конкретна кола (това ми е първа кола на задно впрочем), а и тази люта зима каква се случи (във Враца снега мина 60см) и всичко бе наред. Само първите 3 дни от падането на снега имах драми, защото не знаех как да излезна от паркинга (как да разбутам снега), след това проблеми не съм имал.

Харесаха ми зимните им гуми, реших на същата марка да бъдат и летните (вместо китайските еквиваленти, заложих отново на унгарската марка Taurus, произвеждана в Сърбия, собственост на Michelin). Сигурно на мокро не са перфектни, но и не смятам да се правя на пилот изпитател - трябва да се кара спокойно и кротко, особенонв града.

Има Фалкен и Файърстоун за 800лв комплекта както и Нокиан, Вредщайн и Ханкооок за около 900лв. Това изобщо не е висока цена за 18ки гуми, особено за това което предлагат. Та избора не е само Конти и Мишелин, за по 350лв бройката, ни всеки си знае. Моето мнение че китайците с ок до 14ки, нагоре особено при 18ки 245ци идва малко неуместно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми 2017

Мнение от host » 29 Мар 2017, 19:06

Дали имат предимство изброените от теб преди китаеца за които стана дума...Много силно се съмнявам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Летни гуми 2017

Мнение от acho.rs » 29 Мар 2017, 21:12

host написа:Дали имат предимство изброените от теб преди китаеца за които стана дума...Много силно се съмнявам

Най-вероятно са много по-зле. Щом вече разнехосте, че нексен са на кантар с Континетал, какво има да коментираме. То нали всичко е до "шарката" на гумата, какво има в 5те слоя под "шарката" няма значение, все е гума

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми 2017

Мнение от host » 29 Мар 2017, 22:33

ХА ха ха Контитата викаш ... ама не на онея които спомена ;)

покрай някой път, ще видиш ... човек докато не покара наситина не вярва ...

ако не ти се занимава, купувай си каквото ти е кеф ... живи и здрави да сме

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook